Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, polisle iş birliği içerisinde dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirdi.

Yapılan çalışmalar çerçevesinde, özellikle cuma namazı öncesi cami önleri ve insanların yoğun olarak kullandığı bölgeleri tercih eden dilenciler, tek tek yakalandı. Duygu istismarı yapan ve ekipler tarafından yakalanan dilenciler, zabıta kontrol noktasına götürüldü.

Zabıta ekiplerini gören dilencilerden bazıları, ilaç parası olmadığı için dilendiğini savunurken bazı dilenciler ise kamerayı kapatın ki araçtan inelim dedi.

Elazığ'da Geri Dönüşüm Deposunda Yangın Elazığ'da Geri Dönüşüm Deposunda Yangın

TEMUR: RİCA EDİYORUZ DİLENEN VATANDAŞLARA YARDIM ETMEYELİM

Zabıta Amiri Kadir Temur, “Elazığ Belediyesi Zabıta Amirliği olarak kent genelinde dilenci operasyonlarımızı aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz. Vatandaşlarımız dilenen şahıslara yardım etmemelerini rica ediyoruz. Dilenene değil ihtiyaç sahibi insanlara yardımda bulunalım. İnsanlarımızın dini duygularını sömüren insanlara müsemma göstermeyelim. Biz günlük olarak 15 dilenciyi karakola getirip kabahat kanunların cezai işlemlerini yapıyoruz. Bir süre burada bekletildikten sonra aramalarını yapıyoruz. Vatandaşlardan rica ediyoruz dilenen vatandaşlara yardım etmeyelim” dedi.

Editör: Haber Merkezi