Elazığ Valiliği tarafından 24 Ocak 2020 Sivrice depreminin ardından yapılan ve teslim edilen hak sahiplerine ilanen tebligat duyurusu yapıldı.

Valili tarafından yapılan açıklamada, hak sahibi vatandaşların 28 Temmuz 2023 tarihine kadar “Gayrimenkul Satış Sözleşmesi”nin imzalanması için irtibat ofislerine gitmeleri gerektiği duyuruldu.

Bingöl’de Yenidoğan Bebek Helikopterle Elazığ’a Getirildi Bingöl’de Yenidoğan Bebek Helikopterle Elazığ’a Getirildi

ELAZIĞ VALİLİĞİ İLANEN TEBLİGAT YAPTI

Elazığ Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Elazığ ili Abdullahpaşa, Mustafapaşa, Rüstempaşa, Sürsürü Mahallesi. ve Sivrice İlçesi Gölbaşı Mahallesi sınırları içerisinde kalan riskli alanlardaki ve eski adı Dilek Sitesi, Petek Sitesi ve Güneş Sitesinin de içinde bulunduğu dönüşüm uygulamaları alanlarında muvafakat imzaladığı halde sözleşmeye gelmeyen hak sahiplerine yönelik ilanen tebligat hakkında bilgilendirme…

İlimizde Abdullahpaşa, Mustafapaşa, Rüstempaşa, Sürsürü Mahallesi ve Sivrice İlçesi Gölbaşı Mahallesi sınırları içerisinde kalan riskli alanlardaki ve Dilek Sitesi (Eski Adı), Petek Sitesi (Eski Adı) ve Güneş Sitesinin (Eski Adı) de içinde bulunduğu dönüşüm uygulamaları alanlarında 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun’un 6/A maddesi kapsamında yürütülmüş ve ilgili hak sahiplerine taşınmazları tahsis edilmiştir.    

Gayrimenkul Satış Sözleşmesi'nin imzalanması için tebligatlar yazılmış ancak güncel nüfus kayıt sistemindeki adreslere gönderildiği halde çeşitli nedenlerle iade gelen ya da ilgili mahalle muhtarına teslim edilen veya güncel nüfus kayıt sisteminde adres bilgileri bulunmayan ekli listedeki hak sahiplerinin “Gayrimenkul Satış Sözleşmesi”nin taraflarınca imzalanması için tebligat emrinin ilanen tebliğine karar verilmiştir.

Tebligatta zikredilen hükümler uyarınca, ilgili tebligat ekindeki hak sahiplerine isabet eden bağımsız birim/birimlere ilişkin “Gayrimenkul Satış Sözleşmesi”nin imzalanması için 10.07.2023 tarihinde Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü https://elazig.csb.gov.tr/ internet sitesi ve ilan panosunda ilana çıkarılmıştır. İlanen tebligat 3 gün boyunca yapılacak olup, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi'nin ilgili hak sahipleri tarafından 28.07.2023 tarihine kadar ilanda belirtilen irtibat ofisine başvurularak  imzalanması gerekmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Editör: Haber Merkezi