Bir süre önce yurtta çıkan orman yangınları konusunda farkındalık oluşturmak, çocuklara toprak, orman ve doğa sevgisini aşılayıp bilinçlendirmek amacıyla 81 ildeki öğretmen ve öğrencilerle çalışma başlatıldı.

Çalışmayla orman yangınlarına dikkati çekmenin yanı sıra 81 ilin toprağıyla yazın yanan bir ormanda dikilecek Türkiye fidanının da turizme kazandırılması, öğrencilerin çektiği videolarla da şehirlerin tarihi ve turistik alanlarının tanıtımının yapılması hedefleniyor.

Şehirlerin tarihi ve turistik mekanlarında topladıkları topraklarla video çeken öğrenciler bu toprakları tek fidanla buluşturmak için minik çuvallara koyup Antalya’ya gönderdi.

Elazığ Şehit Canbert Tatar İlkokulu 2/F sınıfı öğretmeni Semra TEMURTAŞ, öğrencilerim ile 81 il 81 avuç ile Türkiye Fidanı projesinin Elazığ ili temsilciliğini yapmak için Harput Kalesi'nde çekimimizi tamamladık.

Öğrencilerin illerindeki simge yerlerde toprak toplayıp video çekip, bu videoları kamu spotu yapacaklarını dile getiren Semra Temurtaş, şöyle devam etti:

"11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü'nde 81 ilden toplanan toprakla fidan dikildi ve bu fidan Türkiye turizmine kazandırmayı amaçlandık.

Türkiye fidanına okul idarecilerinin, velilerinin tam destek verdiğini ifade eden Semra Temurtaş hepsine ayrı ayrı teşekkürlerini ileterek dikilecek fidanın turizme kazandırılması amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığından destek beklediklerini sözlerine ekledi.