Yapmış olduğu başarılı çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Elazığ Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Kazım Gökhan Elgin, önemli bir göreve atandı. 

2006 yılından itibaren İstanbul Proje Koordinasyonu Birimi Kurucu Direktörlük görevini sürdürmekte olan Elazığlı hemşehrimiz Elgin’e yeni görev verilerek, Merkez Bankası Yapı ve Tedarik Hizmetleri Genel Müdürü olarak ataması gerçekleştirildi.

Evli ve iki çocuk babası olan hemşehrimiz Elgin, 1 Mart 2024 tarihi itibariyle Merkez Bankası Yapı ve Tedarik Hizmetleri Genel Müdürü olarak İstanbul’da görevine başlayacak.

Kanal Fırat Medya grubumuz olarak Merkez Bankası Yapı ve Tedarik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne atanan hemşehrimiz Elgin’e başarılar dileriz.

KAZIM GÖKHAN ELGİN KİMDİR?

Kazım Gökhan Elgin, 1998 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Mezuniyetinden sonra İşletme alanında yüksek lisansını tamamladı. 1998-2000 yılları arasında yabancı bir şirkette Dünya Bankası tarafından finanse edilen bir projede inşaat mühendisi olarak görev aldı. Bu görevde, İstanbul ve İzmir’deki devlet hastanelerinin güçlendirme projelerinin hazırlanmasından sorumlu bulunmaktaydı. Elgin, 2000 yılında Başbakanlık Proje Uygulama Biriminin ‘Marmara Depremi Acil Yeniden Yapılandırma Projesi’nde (MEER) Koordinatör olarak göreve başladı. 2006 yılından bu yana ise Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Dünya Bankası, Avrupa Yatırım Bankası, Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası, İslam Kalkınma Bankası ve KfW Kalkınma Bankası ile yapılan ikrazlarla finanse edilen 2 milyar Euro bütçeli İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi’inde (ISMEP) Kurucu Direktör olarak görev  yapmaktadır. Son olarak Elazığ Dernekler Federasyonu başkanlığını yürütmektedir.

Alacakaya Belediye Başkanı Kurtarma Operasyonuna Katıldı Alacakaya Belediye Başkanı Kurtarma Operasyonuna Katıldı