Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri'ni kapsayan Körfez turunu Cumhurbaşkanlığı Kabinesi ve savunma sanayi, enerji, turizm, müteahhitlik, teknoloji gibi sektörlerde Türkiye’nin önde gelen iş insanlarından oluşan heyet ile gerçekleştirdi.

Heyette Yılın En Hızlı Büyüyen Şirketleri ve Yazılım İhracatı Kategorisinde geçtiğimiz yıl GoArt ürünü ile 1.’lik ödülünü alan Roof Stacks INC şirketinin kurucusu Elazığlı İş İnsanı Burak Soylu da yerini aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Körfez Turu kapsamında Cidde, Doha ve Abu Dhabi’de gerçekleştirilen İş Forumlarında bulunan ülkenin Bakanlık düzeyinde devlet temsilcileri ve özel sektör temsilcilerinin katıldığı İş Forumları düzenlendi. İki ülke arasında sektörel işbirlikleri, yatırım fırsatlarının tartışıldığı toplantılarda önemli çıktılar elde edildi.

Balıkesir’deki Elazığlılar Hasret Giderdi Balıkesir’deki Elazığlılar Hasret Giderdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Körfez ülkeleri temaslarına katılan Elazığlı İş İnsanı Burak Soylu, Körfez Ülkeleri iş dünyasıyla yapılan görüşmelerle ilgili açıklama yaptı.

SOYLU: KÖRFEZ ÜLKELERİ İLE ÖNEMLİ BİR ANLAŞMA YAPMASI BEKLENMEKTEDİR

GoArt’ın,Blockchain tabanlı bir web3 adtech deneyimini artırılmış gerçeklik teknolojisi ile mobil cihazlarda markalara ve kullanıcıya sunan ve bu yönüyle pazarda ön plana çıktığını anımsatan Burak Soylu: “merkeziyetsiz finansın merkezi olma yolunda önemli yatırımlar yapan Birleşik Arap Emirlikleri fonlarının, teknoloji alanında atılım yapmak isteyen Suudi Arabistan devlet yetkililerinin, spor alanında önemli kulüplerin hissesine sahip olan Katar pazarının dikkatini çekmiş, ön görüşmeler tamamlanmıştır. Türkiye’nin ithalata dayalı olmayan ihracat kalemlerinin başında gelen teknoloji ihracatında yenilikçi ve yıkıcı teknoloji olarak dikkat çeken GoArt ‘ın önümüzdeki günlerde Körfez ülkeleri ile önemli bir anlaşma yapması beklenmektedir” dedi.

 AR-GE süreçlerini Elazığ/Harput’ta tamamlayan ve Harput’un dünyanın ilk meta kenti unvanı almasını sağlayan GoArt’ı ve kurucusu Elazığlı iş insanı Burak Soylu’nun Körfez ülkelerinde yapılan iş görüşmelerinde yakaladığı ivmenin daha önemli sonuçlar vermesi bekleniyor.

Editör: Haber Merkezi