Elazığ İl Özel İdaresi’nde, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen "En İyi Narkotik Polisi Anne" proje sunumu gerçekleştirildi.

Proje sunumunda İçişleri Bakanın Süleyman Soylu’nun projeye ilişkin değerlendirmeleri içeren bir video da yayınlandı.

Elazığ İl Özel İdaresi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen sunuma İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Şiş, Bem-Bir-Sen İl Baskani Selim Nazırlı, Şube Müdürleri ve çok sayıda personel katıldı.

Uyuşturucuyla   mücadelede farkındalık  ve bilinçlendirme amacıyla İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen "En İyi Narkotik Polisi Anne" projesinin sunumuİl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Bem-Bir Sen yetkilileri tarafından ortak gerçekleştirildi.

Proje sunumunda farkındalık oluşturmak amacıyla uyuşturucunun zararları ve çeşitleri anlatılarak anne ve babalara çocukların davranmışlarına ilişkin çeşitli uyarılarda bulunuldu.

Sunumda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun projeye ilişkin videosu da yayınladı.

BAKAN SOYLU’NUN AÇIKLAMALARI İZLETİLDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yayınlanan videodaki konuşmasında şunları kaydetti Kıymetli anneler, her şey sizin elinizde. Çocuklarımızı korumak, onları bu zehirden uzak tutmak için bu mücadeleyi birlikte vermeliyiz. Bizler dışarıda onlara bu zehrin ulaşmasını engellemeye çalışırken sizlerin de içeride çocuklarınızın davranışlarını izlemenizi, bizimle iletişim halinde olmanızı ve bu mücadelede bize kılavuzluk etmenizi istiyoruz. Sizlerin feraseti ve evlatlarınıza olan sonsuz sevginizle bu mücadeleyi başaracağımıza inanıyoruz. Şimdi haydi, hep birlikte iş başına” ifadeleri yer aldı.