DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Erzincan'da sendika üyeleriyle buluştu

ERZİNCAN (AA) - Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Erzincan'da sendika mensuplarıyla bir araya geldi.Çerkezoğlu, sendika çalışmaları kapsamında geldiği Erzincan'daki DİSK Konfederasyonu'na...

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Erzincan'da sendika üyeleriyle buluştu

ERZİNCAN (AA) - Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Erzincan'da sendika mensuplarıyla bir araya geldi.

Çerkezoğlu, sendika çalışmaları kapsamında geldiği Erzincan'daki DİSK Konfederasyonu'na bağlı Genel İş Sendikası Erzincan İl Temsilciliği'nde sendika mensuplarıyla buluştu.

Türkiye'nin her tarafında sendikal çalışmalar yapıp örgütlenmeye devam ettiklerini dile getiren Çerkezoğlu, "Bu süreçte çok önemli tarihsel görevlerimiz olduğunu düşünüyoruz. Türkiye hepimizin, zor bir dönemden geçiyoruz. Bir taraftan ekonomik kriz, bunun yarattığı başta çalışanlar, işçi sınıfı olmak üzere gelir kaybı diğer taraftan işsizlik. Gençleri ve kadınları çok ciddi biçimde etkileyen bu durumun yanı sıra iki yılı aşkın süredir bütün dünyanın ve bizim de mücadele ettiğimiz Kovid-19 pandemisi tabloyu daha da ağırlaştırdı." dedi.

Çerkezoğlu, Türkiye'nin "asgari ücretliler toplumu" haline geldiğini iddia ederek Türkiye'de çalışanların yarısından fazlasının asgari ücret ve civarında ücret aldığını söyledi.

Asgari ücrete yapılan yüzde 50 zammın yılın ilk ayında eridiğini ifade eden Çerkezoğlu, gelirde ve vergide adalet olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137