Erzincan'da gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılan 122 öğrenci taburcu edildi

ERZİNCAN (AA) - Erzincan'da gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere başvuran 122 öğrenci tedavilerin ardından taburcu oldu.Kentte Fen Lisesinde eğitim gören ve dün yedikleri öğlen yemeğinin ardından yüksek ateş, mide bulantısı, baş...

Erzincan'da gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılan 122 öğrenci taburcu edildi

ERZİNCAN (AA) - Erzincan'da gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere başvuran 122 öğrenci tedavilerin ardından taburcu oldu.

Kentte Fen Lisesinde eğitim gören ve dün yedikleri öğlen yemeğinin ardından yüksek ateş, mide bulantısı, baş dönmesi, kusma şikayetiyle gruplar halinde hastanelere başvuran öğrenci sayısı gece saatlerinde 122'ye ulaştı.

Öğrencilerden 101'i Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, 14'ü Özel Neon Hastanesinde, 7'si de Göz Hastanesindeki tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Gıda zehirlenmesi şüphesi nedeniyle savcılık talimatı doğrultusunda, İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı Gıda Kontrol ile Halk Sağlığı ekiplerince, çocuklara verilen su ve yemeklerden numune alınarak tahlile gönderildiği öğrenildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner109