1008 Üniversite Öğrencisine 8 Ay Boyunca Burs Verilecek

Tunceli Valiliği, Tunceli merkez ya da ilçelerinde ikamet edip Munzur Üniversitesi ve Türkiye’deki diğer üniversitelerde okuyan bin 8 aktif lisans öğrencisine, sekiz ay boyunca ayda 200’er lira para desteğinde bulunuyor.

1008 Üniversite Öğrencisine 8 Ay Boyunca Burs Verilecek

Altı ay önce göreve başlayan aynı zamanda Belediye Başkanlığı görevini de yerine getiren Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, ilde göreve başladığı ilk günlerde yaklaşık bir milyon TL’ye yakın maliyeti olan festivali iptal ederek bu paranın üniversite okuyan gençlere burs olarak verileceğini ifade etmişti.

Geçen süre içerisinde de ailesi Tunceli merkez ve ilçelerinde ikamet eden, üniversite öğrenim gören Tuncelili gençlerin tespiti yönünde talimat vermişti.

Yapılan çalışma sonucunda ailesi Tunceli merkez ya da ilçelerinde ikamet edip Munzur Üniversitesi ve Türkiye’deki diğer üniversitelerde okuyan bin 8 aktif lisans öğrencisine, sekiz ay boyunca ayda 200’er lira para desteğinde bulunulmaya başlandı.

“BİN 8 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE 8 AY BOYUNCA BURS VERMEYE KARAR VERDİK”

Valilik ve Belediye olarak her zaman öğrencilerin yanında olduklarını belirten Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, “Tuncelili olup ilimizde veya Türkiye’nin diğer illerinde ve yurtdışında okuyan üniversite öğrencilerine destek olmak istedik. Bu kapsamda belirlediğimiz bin 8 üniversite öğrencisine 8 ay boyunca burs vermeye karar verdik. İlk burs Aralık ayında verilmeye başlandı. Temmuz 2018’e kadar devam edecek olup projenin toplam maliyeti 1 milyar 612 milyon 800 TL’dir. Aynı zamanda iki ay önce de İlimizde bulunan Munzur Üniversitesi'nde öğrenim gören maddi durumu yetersiz bin 62 öğrencimize de  1 yıl boyunca öğle yemeği katkısı sağlamıştık.

“ÖĞRENCİLERİMİZ BİZİM GELECEĞİMİZ”

Öğrencilerimiz bizim geleceğimiz. Bu yüzden her zaman onların yanındayız. Tuncelili öğrencilerimiz ülkemizin neresinde olursa olsunlar yardımlarımızı eksik etmeyeceğiz. Aynı zamanda ilimizdeki üniversitede okuyan dışardan gelen öğrencilerimize de desteğimizi vereceğiz. Hayırlı olsun. Bize bu konuda destek veren çalışma arkadaşlarımıza ve hayırsever dostlarımıza teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER