13 Yaşındaki Elazığlı Nilda, 15 Zeka Oyununu Dijital Uygulamaya Dönüştürdü

Osmangazi İmam Hatip Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Elazığlı Nilda İçmeli, koronavirüs salgını döneminde arkadaşlarıyla bir araya gelemediği için oynayamadığı 15 zeka oyununu dijitale taşıdı.

13 Yaşındaki Elazığlı Nilda, 15 Zeka Oyununu Dijital Uygulamaya Dönüştürdü

Osmangazi İmam Hatip Ortaokulu 7. sınıfta okuyan ve Kartal Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Elazığlı Nilda İçmeli, salgın döneminde uzaktan eğitime geçildiği için BİLSEM'de dijital tasarım, oyun ve animasyon atölyelerinde tek ya da arkadaşlarıyla oynadığı analitik ve bilişsel yetenekleri geliştiren oyunlardan uzak kaldı.

OYUNLARI DİJİTAL DÜNYAYA AKTARMAYI PLANLADI

Bu süreçte söz konusu oyunları dijital dünyaya aktarıp arkadaşlarıyla oynamak isteyen Elazığlı Nilda, fikrini BİLSEM'deki yöneticilerine açtıktan sonra uygulama için kolları sıvadı.

Dünya ve Türkiye'yle ilgili bilgilerin olduğu, hikayeleştirilmiş tarzıyla dikkati çeken oyun için üniversite öğrencisi kuzeniyle bir yıl çalışan Nilda İçmeli, Android ve IOS marketlere girmek için merkezdeki öğretmenleriyle son güncellemeleri yapıyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Muhammed Fatih
Muhammed Fatih - 1 yıl Önce

MaşaAllâh

nimetullah
nimetullah - 1 yıl Önce

oyunun adı nedir ? bilgilendirme olsaydı çocuklarımızı yönlendirirdik ?

Bilal yazıcı
Bilal yazıcı - 1 yıl Önce

https://www.rezervyazilim.com/atlasgame.html
Oyun adı : Atlas game

Hakan içen
Hakan içen - 1 yıl Önce

ATLAS GAME!!!

Beren korkmaz
Beren korkmaz - 1 yıl Önce

Normalde çocuğumun eline telefon vermeye karşıyım ama aldığında bir tek bu oyunu oynayabilme hakkı sundum çünkü gerçekten hafızayı güçlendiren yararlı bir oyun olmuş içinde yüzden fazla oyun olduğundan dolayı hiç sıkılmadan oynayabildiği için ayrıca çok mutluyum teşekkürler atlas game

Metehan altun
Metehan altun - 1 yıl Önce

Elinize emeğinize sağlık oyunu çok başarılı bulduk

Zeynep irem yazıcı
Zeynep irem yazıcı - 1 yıl Önce

Atlas game hem eğitici yönüyle hem dünyayı tanıtmasıyla birlikte çok başarılı bir oyun olmuş şiddetle tavsiye edebilceğim bir uygulama

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109