25 Mayıs’ta Hava Durumu Nasıl Olacak?

Meteoroloji 13 Bölge Müdürlüğü Elazığ’ın ve çevre illerin hava durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Meteoroloji Müdürlüğünün yaptığı açıklamada, “Bölgemizde havanın parçalı ve çok bulutlu, Adıyaman ve Malatya sabah saatlerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği; Bölgemizin yüksek kesimlerinde yağışların yer yer karla karışık yağmurlu olacağı tahmin ediliyor” denildi.

25 Mayıs’ta Hava Durumu Nasıl Olacak?

Bölgemizde havanın parçalı ve çok bulutlu, Adıyaman ve Malatya sabah saatlerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği; Bölgemizin yüksek kesimlerinde yağışların yer yer karla karışık yağmurlu olacağı tahmin ediliyor.

Sıcaklıkların mevsim normalleri civarında seyredeceği beklenmektedir.

Rüzgarların kuzeyli yönlerden orta kuvvette, yer yer kuvvetli esmesi tahmin edilmektedir.

UYARILAR:

Tunceli, Bingöl ve Elazığ'daki yağışların yer yer kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, dolu olayı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Malatya'nın kuzey çevrelerinin yüksek kesimlerinde hafif zirai don riski bulunduğundan meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır..

ELAZIĞ’DA SICAKLIK DURUMU:

Elazığ Merkez:    19    /    Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (yer yer kuvvetli) .

Elazığ Ağın:    19   /    Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (yer yer kuvvetli) .

Elazığ Alacakaya:   15   /    Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (yer yer kuvvetli) .

Elazığ Arıcak:    16   /    Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (yer yer kuvvetli) .

Elazığ Baskil:    15   /    Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (yer yer kuvvetli) .

Elazığ Karakoçan:   22   /    Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (yer yer kuvvetli) .

Elazığ Keban:   16   /   Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (yer yer kuvvetli) .

Elazığ Kovancılar:   15   /   Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (yer yer kuvvetli) .

Elazığ Maden:   15   /   Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (yer yer kuvvetli) .

Elazığ Palu:   18   /   Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (yer yer kuvvetli) .

Elazığ Sivrice:   15   /   Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (yer yer kuvvetli) .

ÇEVRE İLLERDE HAVA DURUMU:

MALATYA:   19  /   Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (yer yer kuvvetli) .

BİNGÖL: 15   /  Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (yer yer kuvvetli) .

TUNCELİ:   20   /   Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (yer yer kuvvetli) .

ADIYAMAN:   22   /   Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (yer yer kuvvetli) .

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103