2600 Kişilik Dev Salon’da Sona Doğru Gelindi

17 Eylül 2019 tarihinde yıkımına başlanan da yerine yapılan olacak Yeni Şehir Stadyumunda çalışmalar aralıksız devam ediyor. Stadyumun yanında İdari bina ve 2600 seyirci kapasiteli spor salonu inşası ile birlikte Yaşayan Stadyum olarak adlandırdığımız şekilde şehrimizin spor salonu ihtiyacını ciddi manada karşılamış olacaktır.    

2600 Kişilik Dev Salon’da Sona Doğru Gelindi

6000 metrekare oturum alanına 2600 kişilik spor salonunda 3 Adet antrenman salonu, 600 metrekare Cep Salonu 110 araçlık kapalı otopark idari ofisler ve 2600 Kişi oturum alanına sahip büyük salonuyla yerel ve ulusal müsabakalarda sporcu ve seyircisini ağırlamak için gün sayıyor.

Şehrimizin prestijli yatırımlarından biri olan Şehir Stadyumunda ciddi manada ihtiyaca cevap verecek olan bir yatırımda locaları, restoranları, sosyal alanları, spor salonları, cep salonları ve genç ofislerimiz ile birlikte Şehrimizde sosyal ve sportif anlamda açığı gideriyoruz. 

İnşaat seviyesi olarak yüzde 70’ler de olan spor salonunda önümüzde ki iki ay içerisinde tamamlanarak, Stadyum inşasının da tamamlanmasıyla yüklenici firma tarafından teslimi gerçekleştirilecektir.

EREN: ŞEHRİMİZİN GÖZDE SPOR MERKEZİ OLACAK

İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada, “Elazığ Atatürk Stadyumu; yeni şehir stadyumu yapılmak üzere hem tribünlerin hem de yan tarafta spor salonumuzun yıkımı gerçekleşmişti. Aradan geçen süre zarfında hem deprem hem de pandemi süreci yavaşlatmış gibi dursa da çalışmalar aralıksız sürüyor, bugünde görüldüğü üzere ciddi mana da çalışma söz konusu ve ilerlemeyi tüm hemşerilerimiz sizler aracılığıyla görüyor. Gidişattan memnunuz, bir an önce taşınmayı hedefliyoruz. Şehrimizin gözde bir spor merkezi olması anlamında Yaşayan Stadyum olarak buralarda adeta bir spor kompleksi olarak her branştan antrenman salonları akabinde genç ofislerimizle sosyal bir ortam kurmayı hedefliyoruz. Alışılmışın dışında sadece futbol müsabakaları için değil, faaliyetlerini yürüttüğümüz bir çok branştan müsabakaların da olacağı ve bunları tek çatı altında topladığımız bir kompleks inşa ediyoruz. Şehrimizin sporuna ve gençlerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, Bir kez daha sizlerin aracılığıyla Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na Elazığ Valimize, Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza ve İl Başkanımıza şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Stadın adı;
Stadın adı; - 7 ay Önce

Stadın Adı Atatürk stadyumudur...Yeni şehir stadyumu nerden çıktı...Umarım bitince adını değşmezler...Bu tür şeylere tevessül edlmesin yarın devir değişir kasten değiştiğinz tüm isimler değişir...

Mert
Mert @Stadın adı; - 7 ay Önce

Ey şehrin ....... yöneticileri suç sizde değil sizi milletvekili yapan avel millette sayı saymayı tahmin yazmayı bilmiyorsunuz.20000 kişi ye 200 2600kişiye 110 kişilik otopark yetmezmiş gibi birde övüne övüne anlatıyorsunuz.

Bilge Kağan
Bilge Kağan @Stadın adı; - 7 ay Önce

Beyefendiye katılıyorum. Stadyumun adı "Elazığ Atatürk Stadyumu" olarak kalmalıdır. Ülkede birçok "Atatürk Stadyumu"nun adları yeni yapıldıktan sonra değiştirildi. Atatürk'ün adını silmeye çalıştılar. Başaramayacaklar.

Öfk
Öfk @Stadın adı; - 7 ay Önce

Niye bu kadar takılıyorsunuz bu isim olayına. Bence yeni bir isim verilmeli ve Elâzığ'a has bir isim olmalı. Bu isim konusunda hep kötü bir şey aramak zorunda olmamak gerek

Çapsızlık
Çapsızlık - 7 ay Önce

2600 kişilik salona 110 araçlık otopark 20 bin kişilik stadyuma 200 araçlık otopark sonrada dönüp memlekette trafik sorunu var diyoruz Düşük kapasiteli şahısların elinde düşük kapasiteli işler

Burak23
Burak23 - 7 ay Önce

O kadar salon yapılıyor ne futbolcu ne basketbolcu nede diyer branşlardan sporcular yetişiyor sıkıntı tesis eksikliği değil demekki

Reiz
Reiz @Burak23 - 7 ay Önce

Düyün salonu yaparlar konser eğlence gibii yav ne takım kalmış ne futbol bunun yerine fabrika yapılsaydı

Ethem Gülbay
Ethem Gülbay - 7 ay Önce

Elazığ kuraklıktan yanarken Uluova susuzluktan kırılırken sulama projeleri yerine bu tip lüzumsuz yatırımlara 500 milyon para harcayan zihniyeti kınıyorum. Yandaş Müteahit kayırmaktadırlar

Elazığlı
Elazığlı - 7 ay Önce

Stadyumun aynı yerinde yapılması Elazığlı yöneticilerin ve karar vericilerin ne kadar vizyonsuz olduğunu gösteriyor. şehrin merkezinde kaldı artık stadyum maç olduğunda hem gürültü hem büyük oranda trafik sorunu oluşacaktır. Allah akıl fikir versin.

Madem
Madem - 7 ay Önce

Takımı olmayan şehir stadyumu


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109