273 Personel Alımı İçin Gözler Notere Çevrildi

Fırat Üniversitesi 273 personel alımı yapacağını duyurmuş ve dün de kura çekimi yapılmıştı. Kura çekimi sonrasında Üniversite yönetimi tarafından bir açıklama yapıldı ve 50 kişinin ilan şartlarına uymadığı gerekçesiyle listeden çıkarıldığı ifade edildi. Son listenin Noter tarafından hazırlanıp Üniversiteye gönderileceği belirtildi.

273 Personel Alımı İçin Gözler Notere Çevrildi

Fırat Üniversitesi hastanesine 273 personelin alınacağı kadrolara toplam 9 bin 750 başvuru yapılmıştı. Personel alımı için ilk etap olan kura çekimi de dün Fırat Üniversitesi’nde gerçekleştirilmişti.

50 KİŞİNİN İSMİ İPTAL EDİLDİ

Kura çekiminin ardından kazanan talihlilerin isimlerinin açıklanması beklenirken Üniversite yönetimi bir açıklama yaparak kurada çıkan 50 kişinin isminin ilan şartlarına uymadığı gerekçesiyle iptal edildiğini belirtti.

LİSTE NOTER TARAFINDAN HAZIRLANACAK

Yapılan açıklamada; listenin noter tarafından hazırlanıp üniversiteye sunulacağı ifade edildi.

 

FIRAT ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE;

Üniversitemiz Hastanesinde çalıştırılmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/D maddesi, 4857 sayılı İş Kanunu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında alınacak olan Sürekli İşçi kadrolarının başvuruları Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapılarak müracaat eden adayların listeleri Üniversitemize gönderilmiştir.

Gönderilen nihai listelerde verilen ilanda istenilen eğitim şartlarına uymayan Temizlik Görevlisi adaylarından 31 kişi, Hasta Bakım ve Temizlik Hizmetleri adaylarından 18 kişi ve Temizlik Görevlisi (Engelli) adaylarından 1 kişi olmak üzere toplam 50 kişinin öğrenim durumları itibariyle ilan şartlarına uymadığı tespit edilmiştir. Adayların isimleri aşağıda belirtilmiştir.

Tespit edilen adaylar İŞKUR’un göndermiş olduğu listelerden düşülerek oluşan yeni listeler Noter’e gönderilmiştir. Kura çekiminde belirtilen sıra numaraları Noterde bulunan listelerin sıra numaralarıdır. Sürekli İşçi Kura Çekimi Aday listeleri Noter tarafından hazırlanarak Üniversitemize teslim edilecek olup web sayfamızdan ilan edilerek adaylara duyurulacaktır.

Kesin liste Noter tarafından onaylanıp yayınlan liste olacak olup diğer listelerin bir hükmü bulunmamaktadır.

 

İŞTE KURADA ÇIKAN ANCAK ŞARTLARA UYMADIĞI GEREKÇESİYLE İPTAL EDİLEN İSİMLER ŞÖYLE;

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2020, 17:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özge
Özge - 8 ay Önce

Ne içler acısı bi durum. Lisans önlisans mezunu gelip temizlik gorevlisi ilanına başvuru yapmis.. çok üzücü cok

Zzz
Zzz @Özge - 8 ay Önce

Gerçekten içler acısı

Hediye
Hediye - 8 ay Önce

Madem uymuyorlar başvuruyu nasıl yaptılar bunlar bunuda sorgulamak gerekir bence bizler uymadığı için başvuru dahi yapamadik

gakko
gakko - 8 ay Önce

vah memleketim vah boşu boşuna üniversite açmayın ilkokul lise işe giriyor üniversite muracaat bile edemiyor

Barıs
Barıs - 8 ay Önce

Acaba akp li olmadıkları için mi

Fatih Gögerçin
Fatih Gögerçin - 8 ay Önce

Ben soylim sana işkur daki kayıt bölümündeki akıllı kişiler akıl vermiş arkadaslara

Mehmet
Mehmet @Fatih Gögerçin - 8 ay Önce

İşkur da bu tür yanlış başvurular sürekli oluyor. Bu kurumda bir tane aklı başında memur yok mu Allah aşkına..

Bozo23
Bozo23 - 8 ay Önce

Ne kadar ayıp bir tablo. Önlisans lisans mezunu adamlar başvuru yapmış herşeyi göze alarak. Adamlar keyfi iptal ediyor. Zaten alınacaklar bellidirde neyse.

Enes polat
Enes polat - 8 ay Önce

Ben telfonla aradim 10 dakka yakin bekledim is kur temsilcisini basvurunu yaptim dedi bakiyorum ismimiz bile yok arti ccok sacma duzensiz bi kura

Referans
Referans - 8 ay Önce

Şimdi şunu sorgulamak gerekir kimler alındı o liste önemli kimlerin referansı var iptaller üniversite mezunu olanlar hepsi peki alınanlar ha ya da ilk başvuruda neden bu insanları kabul edip sonrasında çıkınca da olmadı dediniz liyakat sistemi olmayan bir ünv oldu .


SIRADAKİ HABER

banner7