6 Ağustos’ta Elazığ’da Hava Durumu Nasıl Olacak?

Meteoroloji 13 Bölge Müdürlüğü Elazığ’ın ve çevre illerin hava durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Meteoroloji Müdürlüğünün yaptığı açıklamada, “Bölgemizde havanın parçalı bulutlu; Malatya, Tunceli, Bingöl çevrelerinde ve Elazığ'ın doğu kesimlerinde öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir” denildi.

6 Ağustos’ta Elazığ’da Hava Durumu Nasıl Olacak?

Bölgemizde havanın parçalı bulutlu; Malatya, Tunceli, Bingöl çevrelerinde ve Elazığ'ın doğu kesimlerinde öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir.

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyretmesi beklenmektedir

Rüzgarların kuzeyli yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette; öğle saatlerinden itibaren ara sıra kuvvetli eseceği tahmin edilmektedir

ELAZIĞ’DA SICAKLIK DURUMU:

Elazığ Merkez: 37 / Parçalı bulutlu

Elazığ Ağın: 35 / Parçalı bulutlu

Elazığ Alacakaya: 35 / Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Elazığ Arıcak: 36 / Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Elazığ Baskil: 33 / Parçalı bulutlu

Elazığ Karakoçan: 37 / Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Elazığ Keban: 38 / Parçalı bulutlu

Elazığ Kovancılar: 37 / Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Elazığ Maden: 37 / Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Elazığ Palu: 38 / Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Elazığ Sivrice: 33 / Parçalı az bulutlu

ÇEVRE İLLERDE HAVA DURUMU:

MALATYA: 36 / Parçalı bulutlu

BİNGÖL: 36 / Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

TUNCELİ:  36 / Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

ADIYAMAN: 40 / Parçalı bulutlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner109