60 yaşını dolduran sağlık çalışanları ile ilgili düzenleme!

Sağlık Bakanlığınca 60 yaşını dolduran tabipler ile engellilik oranı en az yüzde 60 olan tabiplerin, özel hastanelerde boş kadro şartı aranmaksızın çalışabilmelerine ilişkin düzenleme yapıldı.

60 yaşını dolduran sağlık çalışanları ile ilgili düzenleme!

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan "Özel Hastaneler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

Buna göre, özel hastanenin kalite ve verimliliğini artırmak amacıyla izin verilebilecek hususlara ilişkin maddede yapılan düzenleme ile 60 yaşını dolduran tabipler ile engellilik oranı en az yüzde 60 olan tabipler özel hastanelerde boş kadro şartı aranmaksızın çalışabilecek.

Ayrıca bu kapsamda çalışan hekimler, 1219 sayılı Kanunun 12'nci maddesine uygun olmak kaydıyla planlama kapsamındaki iki özel sağlık kuruluşunda daha çalışabilecek.

Bu kuruluşlardan bir tanesi çalıştığı il dışında planlama kapsamındaki bir özel sağlık kuruluşu da olabilecek.

EMEKLİ OLAN TABİPLER AYNI ŞEKİLDE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEK

Bu kapsamda, çalışan ve kadrosuzluk nedeniyle emekli olan tabipler de aynı şekilde çalışmayı sürdürebilecek.

Tabiplerin bu hakları çalıştığı kuruluştan ayrılarak başka kuruluşta çalışmak istemesi halinde de aynı şekilde devam edecek.

Öte yandan "Ayakta Teşhis Ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" de aynı şekilde düzenlenerek Resmi Gazete'de yayımlandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet onal
Ahmet onal - 6 ay Önce

Sağlık çalışanları demeyin ne biçim haber yapıyorsunuz sağlık calisanlarinda yanlız doktor arkadaşlarımızmi var.

Sahipsiz elazig
Sahipsiz elazig - 6 ay Önce

Ulan bu nasıl haber bu haberi kim yapmışsa geri zekalinin önde gideni salak aptal ne anladın bu haberden

Sağlık çalışanı
Sağlık çalışanı - 6 ay Önce

Sadece doktorlar ile alakalı yapılan düzenlemeyi tüm sağlık çalışanlarını ilgilendiriyormuş gibi haber yaparak gazeteciliğin nasıl ele ayağa düştüğünü gösteren canlı bir örneğisiniz, acınacak haldesiniz, çapsızsınız.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109