65 İlaç Geri Ödeme Listesine Alındı!

Bakan Selçuk; “1’i kanser, 5’i diyabet ilacı olmak 65 ilacı daha geri ödeme listesine aldık” açıklamasında bulundu.

65 İlaç Geri Ödeme Listesine Alındı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 1’i kanser, 8’i solunum hastalıkları, 5’i diyabet ilacı olmak üzere 65 ilacı daha geri ödeme listesine aldıklarını açıkladı. Bakan Selçuk, bu ilaçlardan 63’ünün yerli üretim olduğunu belirtti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal Güvenlik Kurumu Resmi web sitesinde yeni düzenlemelerin yayımlandığını duyurdu.

“GERİ ÖDEME LİSTESİNDEKİ TOPLAM İLAÇ SAYISI 8 BİN 862 OLDU”

Zehra Zümrüt Selçuk, “Sosyal Güvenlik Kurumumuzda bu eklemeyle birlikte bedeli ödenen toplam ilaç sayısı 8 bin 862'ye ulaştı.” açıklamasını yaptı.

Vatandaşların ilaçları Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşmeli eczanelerden temin edebileceklerini belirten Bakan Selçuk, “İlaçların hastalarımıza şifa olmasını temenni eder, vatandaşlarımıza sağlıklı bir ömür dilerim” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Hüsam
Hüsam - 3 yıl Önce

Hangi ilaçlar,ortada tik yok.Bu ilaçların ismi yayinlanmadikca,bu eczaneler bu paraları kesmeye devam edecekler.Vatandaş bilmiyorki ilacının kapsama alanına alındı mi , alınmadımı!

Korkut
Korkut - 3 yıl Önce

Hüsam ,çok doğru söylüyor.Ey bakan,bu kategorideki bütün ilaç isimlerini yayınlayın vatandas bilsin ve kaziklanmasın.Dedigi gibi eczaneler kesmeye devam edip,açıkça milleti soyuyor,hırsızlık yapıyor duruma düşmesinler.Acikca ilaç adı listesi yayınlayın.

SIRADAKİ HABER

banner137