7 Ağustos’ta Elazığ’da Hava Durumu Nasıl Olacak?

Meteoroloji 13 Bölge Müdürlüğü Elazığ’ın ve çevre illerin hava durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Meteoroloji Müdürlüğünün yaptığı açıklamada, “Bölge genelinde havanın parçalı bulutlu; Malatya, Tunceli, Bingöl çevreleri ve Elazığ'ın batı kesimlerinde öğlen saatlerinden itibaren yerel olmak üzere kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir” denildi.

7 Ağustos’ta Elazığ’da Hava Durumu Nasıl Olacak?

Bölge genelinde havanın parçalı bulutlu; Malatya, Tunceli, Bingöl çevreleri ve Elazığ'ın batı kesimlerinde öğlen saatlerinden itibaren yerel olmak üzere kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir.

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyretmesi beklenmektedir.

Rüzgarların değişik yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette; yağış anında kuvvetli eseceği tahmin edilmektedir.

ELAZIĞ’DA SICAKLIK DURUMU:

Elazığ Merkez: 36 / Parçalı bulutlu, öğlen saatlerinden itibaren yerel olmak üzere kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Elazığ Ağın: 35 / Parçalı bulutlu, öğlen saatlerinden itibaren yerel olmak üzere kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Elazığ Alacakaya: 35 / Parçalı bulutlu.

Elazığ Arıcak: 37 / Parçalı bulutlu.

Elazığ Baskil: 33 / Parçalı bulutlu, öğlen saatlerinden itibaren yerel olmak üzere kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Elazığ Karakoçan: 36 / Parçalı bulutlu, öğlen saatlerinden itibaren yerel olmak üzere kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Elazığ Keban: 36 / Parçalı bulutlu, öğlen saatlerinden itibaren yerel olmak üzere kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Elazığ Kovancılar: 36 / Parçalı bulutlu.

Elazığ Maden: 37 / Parçalı bulutlu.

Elazığ Palu: 37 / Parçalı bulutlu.

Elazığ Sivrice: 32 / Parçalı bulutlu.

ÇEVRE İLLERDE HAVA DURUMU:

MALATYA: 35 / Parçalı bulutlu, öğlen saatlerinden itibaren yerel olmak üzere kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

BİNGÖL: 36 / Parçalı bulutlu, öğlen saatlerinden itibaren yerel olmak üzere kısa

süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

TUNCELİ:  36 / Parçalı bulutlu, öğlen saatlerinden itibaren yerel olmak üzere kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

ADIYAMAN: 35 / Parçalı bulutlu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner109