AFAD Ekipleri, Yaşlı ve Engelli Vatandaşlar İçin Ev Ev Geziyor

Elazığ’da 27 Aralık 2020 tarihinde meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki depremin hak sahipliği süreci devam ediyor. Müracaatlar 13 Ağustos Cuma günü sona erecek. AFAD ekipleri, yaşlı ve engelli vatandaşlar için ikamet ettikleri eve giderek başvuru formunu dolduruyor.

AFAD Ekipleri, Yaşlı ve Engelli Vatandaşlar İçin Ev Ev Geziyor

27 Aralık 2020 tarihinde merkez üssü Elazığ’ın Kavaktepe köyü olan 5,3 şiddetindeki deprem nedeniyle; konutları, ahırları ve işyerleri, hasar gördüğü tespit edilen depremzedeler için hak sahipliği süreci başladı.

AFAD ekipleri ev ev gezerek yaşlı ve engelli vatandaşların hak sahipliği müracaatlarını aldı.

“MÜRACAATLARI İKAMETLERİNDE EKİPLERİMİZCE ALINMIŞTIR”

AFAD sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Elazığ İli çevresinde 27 Aralık 2020 tarihinde gerçekleşen 5,3 büyüklüğündeki deprem sonrası iyileştirme çalışmaları kapsamında hak sahipliği müracaatlarının 60 günlük yasal süresi devam ederken yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın müracaatları ikametlerinde ekiplerimizce alınmıştır” dedi.

Hak sahipliği için başvuruda bulunan vatandaşlardan, Tapu senedi fotokopisi, Başvuranın 2 adet, eşinin 1 adet kimlik fotokopisi, Tapu veya emlak kaydı vefat eden kişiye ait ise veraset ilamı ve Hasar tespit kodu istendi.

Başlatılan hak sahipliği sürecinden 27 Aralık tarihinde meydana gelen depremden zarar gören vatandaşlar yararlanabilecek.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2021, 17:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Güneydoğu Gazisi
Güneydoğu Gazisi - 2 ay Önce

Madem böyle bir şey yapacaktınız başında yapsaydınız, her şeyi yarım yapmaya alışkınsız

SIRADAKİ HABER

banner103