AFAD’tan 24 Ocak Depreminden Etkilenenler İçin Ek Süre

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından, 24 ocak depreminin ardından çeşitli nedenlerden hak sahipliği başvurusu yapamayanlar için yeni bir hak sahipliği ve borçlandırma süreci başlatılacak. Tanınan 15 günlük hak sahipliği başvuruları 15 Şubat’tan itibaren alınmaya başlayacak.

AFAD’tan 24 Ocak Depreminden Etkilenenler İçin Ek Süre

Elazığ’da 24 Ocak tarihinde Sivrice merkezli medyana gelen depremin ardından başlatılan Hak sahipliği başvurularına çeşitli nedenlerden dolayı başvuramayanlar için yeni bir süreç başlatılıyor.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, köyünde, mahallesinde konutları, ahırları ve işyerleri, yıkık / ağır / orta derecede hasar gördüğü tespit edilen mülk sahibi, hissedarı veya hasar gören konutta oturan evli evlatlarından, afetzede olan ve hasar tespit listelerinde isimleri bulunanlardan, 15 Haziran – 13 Ağustos tarihleri arasında “çeşitli nedenlerle müracaat edemeyen” afetzedeler için 15 günlük ek müracaat süresi verildi.

Tanınan 15 günlük ek müracaat süresi 15 Şubat Pazartesi günü başlayacak 1 Mart tarihinde de sona erecek.

Müracaatlar, İlimiz Yeni Mahallede bulunan İmam Efendi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde alınacak.

Afetzedeler Hak Sahipliği ve Borçlandırma işlemlerini bizzat kendileri veya kanuni vekilleri vasıtasıyla yapabileceklerdir.

Başvuru sırasında vatandaşların,  Tapu Senedi Fotokopisi, Kimlik Fotokopisi, Tapu ve emlak kaydı vefat eden kişiye ait ise veraset ilamı, Hasar tespit askı kodu ve Elektrik ve su olan yerlerde abonelik belgelerini de beraberinde getirmeleri gerekiyor.

AFAD yaptığı açıklamada, 27 Aralık 2020 tarihinde Elazığ’da meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki deprem sonrası hasar tespit çalışmaları ve yasal süreç devam etmesinden dolayı başlatılan hak sahipliği ve borçlandırma sürecinden sadece 24 Ocak depreminden etkilenenleri kapsayacağı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2021, 18:02
banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan yildiz
Hasan yildiz - 3 ay Önce

Hak sahipligi

SIRADAKİ HABER

banner103