Ağar: Depremin Yaralarını Hızlıca Sardık

Ak Parti Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, hedeflerinin 20 Bin 697 konutu yılsonuna kadar Hak Sahiplerine kazandırmak olduğunu söyledi

Ağar: Depremin Yaralarını Hızlıca Sardık

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, Elazığ depreminin ardından yapılan çalışmalar ve gelinen noktayla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

AĞAR: YIL SONUNA KADAR HEDEFİMİZ 20 BİN 697 ADET KONUTU HAK SAHİPLERİNE KAZANDIRMAKTIR

24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ tarihinin en büyük afetini yaşadıklarını ifade eden Ağar, “Deprem olduktan sonra henüz birkaç saat geçmemişti ki, bakanlarımız Süleyman Soylu, Murat Kurum ve Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanımızın talimatları ile Elazığ’a varmıştı. Depremin hemen sabahında Cumhurbaşkanımız Elazığ’a gelerek yıkılan binaları yerinde incelemiş ve ilk ağızdan talimatlarını vermişlerdi. Tüm acil yardımlar sağlanırken diğer yandan da gerek Elazığ’da görev yapan gerekse de bakanımız Murat Kurum’un talimatlarıyla ilimize gelen çevre ve şehircilik personelleri hızlı bir şekilde hasar tespitlerine başladı. Yıl sonuna kadar hedefimiz 20 bin 697 adet konutu hak sahiplerine kazandırmaktır. Yine, afet konutu çalışmaları kapsamında 13 adet okul/yurt ve 12 adet camimizin yapımı devam etmektedir. Yine Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla bakanımız Murat Kurum, Türkiye’nin en kapsamlı kentsel dönüşüm uygulamasını Elazığ’da başlattı. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa bir doğal afet sonrası devlet bu kadar hızlı bir şekilde organize olarak harekete geçti. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 19 yıldır ülkemizin geldiği seviyeyi Elazığlılar olarak tecrübe ettik” diye konuştu.

AĞAR: ELAZIĞ’A 14 MİLYAR LİRANIN ÜZERİNDE BİR YATIRIM SAĞLANDI

19 yılda AK Parti iktidarıyla Elazığ’a çok sayıda hizmet geldiğini vurgulayan Ağar, “Toplamda Elazığ’a 14 milyar TL’nin üzerinde bir yatırım sağlandı. 12 binin üzerindeki projede yer alan tarım, enerji, ulaştırma, konut, eğitim, sağlık ve diğer kamu yatırımlarının toplamı 13 milyar TL’nin üzerinde. Yardım, destek ve hibelerin toplamı ise 1 milyar TL’yi aşmış bulunmakta” diye konuştu. Türkiye’nin ilk gençlik merkezinin Elazığ’a yapıldığını ifade eden Zülfü Tolga Ağar, “Açılışı Cumhurbaşkanımız tarafından gerçekleştirildi. Harput’a tarihi dokuyu bozmadan ülkemizin en büyük külliyelerinden bir tanesi yapılmakta. Sıralamakla bitiremeyeceğimiz kadar çok yatırım yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Organize Sanayi Bölgemiz teşvikte 6. Bölge kapsamına alınarak ilimize çeşitli alanlarda faaliyet gösteren sermaye sahiplerinin yatırım yapması sağlanmış oldu. Sulama başta olmak üzere 2021 ve sonrası dönem için genel bütçeden şehrimize gerekli payın aktarılması hususunda gerek ilgili bakanlarımız, gerekse de Cumhurbaşkanımız gereken desteği sağlamakta” ifadelerini kullandı.

AĞAR: HARPUT’A TARİHİ DOKUYU BOZMADAN ÜLKEMİZİN EN BÜYÜK KÜLLİYELERİNDEN BİR TANESİ YAPILMAKTA

Türkiye’nin ilk gençlik merkezinin Elazığ’a yapıldığını ifade eden Zülfü Tolga Ağar, “Açılışı Cumhurbaşkanımız tarafından gerçekleştirildi. Harput’a tarihi dokuyu bozmadan ülkemizin en büyük külliyelerinden bir tanesi yapılmakta. Sıralamakla bitiremeyeceğimiz kadar çok yatırım yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Organize Sanayi Bölgemiz teşvikte 6. Bölge kapsamına alınarak ilimize çeşitli alanlarda faaliyet gösteren sermaye sahiplerinin yatırım yapması sağlanmış oldu. Sulama başta olmak üzere 2021 ve sonrası dönem için genel bütçeden şehrimize gerekli payın aktarılması hususunda gerek ilgili bakanlarımız, gerekse de Cumhurbaşkanımız gereken desteği sağlamakta” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2021, 14:04
banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
dur.shn
dur.shn - 1 ay Önce

VATANDAŞI magdur etmekten baska neye yararsınız

Ahmet çavuş
Ahmet çavuş - 1 ay Önce

Helal olsun size ne çabuk sorunları çözdünüz Elazığlıların sorunu kalmadı

aeuei
aeuei - 1 ay Önce

halen bekliyoruz ki köyde ev yapılsın

Gakko
Gakko - 1 ay Önce

Yalanınızda boğulun,

Demir
Demir @Gakko - 1 ay Önce

Tek ayak üstüne kırk yalan 8000 konut teslim edilmiş sözümona

gözlemci
gözlemci - 1 ay Önce

işiniz gücunuz onu yaptik bunu yaptik diyip sosyal medyalarda boy boy fotograf sergilemek onun haricinde yapmis oldugunuz hicbirsey yok kusura bakmayin bu milleti artik enayi yerine koymayi birakin yaziktir yazik 4 tane vekil bir şahin başkan etmezsiniz adam tek başina elazig ile mucadele ediyor

Gakko
Gakko @gözlemci - 1 ay Önce

VAllahi şahin başkanınızda da iş yok, şişirme adam, metin Bulut'un kuklası.

:(
:( - 1 ay Önce

Sen burdamıydın. Sen filim fırıldak peşindeyken neler oldu neler:)

Kucik misto
Kucik misto - 1 ay Önce

Bu ne yapmis ne cozmus..Dugumu secimde cozecegiz.Elazig i kurtaracagiz sizden Allah in izni ile.

ersan bulut
ersan bulut - 1 ay Önce

hani yil ortasina kadar teslim edilecekti simdi yil sonumu oldu....


SIRADAKİ HABER

banner103