Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nden Program

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle bir alışveriş merkezinde sergi açtı..

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nden Program

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve kadınların işbirliğiyle "8 Mart Dünya Kadınlar Günü' nedeniyle etkinlik düzenlendi.

Programa Vali Erkaya Yırık, eşi Ayşe Yırık, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın eşi Arzu Şerifoğulları, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Yıldız, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Suat Kenç, jandarma ve emniyet personeli ile vatandaşlar katıldı.

Bir alışveriş merkezinde yapılan etkinlik kapsamında günün önemine dikkat çekmek için stantlar kuruldu.

Görevliler tarafından broşür dağıtılırken, barınma hizmeti alan kadınlara yönelik açılan el işi kurslarında elde edilen ürünler sergilendi.

YIRIK: KADINLARIMIZ; TOPLUMUN İÇERİSİNDE YER ALDIĞI SÜRECE GELECEĞİMİZİN DAHA GÜVENDE OLDUĞU SÖYLEYEBİLİRİZ

Kadınların el emeğiyle yaptıkları ürünlerin sergilendiğini anımsatan Vali Erkaya Yırık, “Dünya’da ki tüm kadınların her alanda yer aldığını ve topluma rehberlik ettiğini, rol model olduğunu görüyoruz. Ülkemizde son yıllarda yaşanan gelişeler neticesinde, her sektörde gerek mecliste, gerek kamu sektöründe, toplum içerisinde, STK’larda ve iş alanlarında, iş kadını olarak görmek bize mutluluk veriyor. Kadınlarımız; Toplumun içerisinde yer aldığı sürece daha fazla sosyal hayata katıldığı müddetçe, milletimizin, geleceğimizin daha güvende olduğu söyleyebiliriz” diye kaydetti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109