Aile Sosyal Hizmet ve Sağlık Sendikası’ndan Açıklama

Aile Sosyal Hizmet ve Sağlık İşçileri Sendikası Bölge Başkanı Ahmet Deniz Gürtürk, “sendikamız, aidat sendikacılığı olmayacaktır” dedi.

Aile Sosyal Hizmet ve Sağlık Sendikası’ndan Açıklama

Aile Sosyal Hizmet ve Sağlık İşçileri Sendikası Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Turan Taş ve Bölge Başkanı Ahmet Deniz Gürtürk basın toplantısı düzenledi.

GÜTRÜTK: DAHA DA MAKUL SEVİYELERE ÇEKMEYE ÇALIŞACAĞIZ

Ahmet Gürtürk, “Üye aidat işçi arkadaşlarımız aidat olarak bir yövmiye diğer sendikalara ödüyordu. Fakat bunu inşallah tüzüğümüzde geniş çalışmalar yarapark yarım yövmiye ye indirme kararı kendi aramızda almış bulunmaktayız. Ayrıca yapılacak ilk genel kurulda bunu daha da makul seviyelere çekmeye çalışacağız inşallah” ifadelerini kullandı.

GÜRTÜRK: ÇAĞRI YAPACAĞIMIZDAN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN

Toplantıda açıklamalarda bulunan Bölge Başkanı Gürtürk, “İşçi Toplu İş Sözleşmelerinde işçi arkadaşlarımızın mali ve sosyal hakları her geçen gün erimektedir. Daha önceki sözleşmelerde hak edilen sözleşme maddeleri yeni yapılan sözleşmelerde yer verilmemiştir. Bizler bunların neler olduğunu biliyoruz. Ve sözleşmeye tekrar eklemeye çağrı yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7