Aile ve Sosyal Politikalar Sivrice Moral Etkinliği

Halat çektiler, çuval yarışı yaptılar, kendilerini müziğin ritmine kaptırdılar… Hazarbaba Rehabilistasyon Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte renkli görüntüler ortaya çıktı.

Aile ve Sosyal Politikalar Sivrice Moral Etkinliği

Engelliler Haftası nedeniyle Hazarbaba Rehabilitasyon Merkezi hastaları için etkinlik düzenlendi, etkinlikte keyifli anlar yaşandı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç ‘’10-16 Mayıs engeliler haftası dolayısıyla ben gerçekten toplum da farkındalık yaratmak adına Elazığ bölgesinde programlar yaptık. Bu günde bu programların finalini hazar babada bitireceğiz. Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı toplumdaki dezavantajlı kesimleri gerçekten mağdur etmeme adına çok büyük çalışmalar yapmaktadır. Özelik ile son yıllar da yapılan çalışmalar da dezavantajlı kişiler sokaklarda , bankamatik köşelerinde kalmıyor. Ailelerinin durumu yetersiz ise yatılı kurumlarımız mevcut bulunmaktadır. Burada toplumun dikkatini şuraya çekmek istiyorum engellilik doğal bir haldir. Bu gün engelsiz olanın yarın engelli olmayacağına hiçbir garanti yoktur. Bundan dolayı toplumun öz verili olması lazım engelli bireylere karşı sevgili saygılı olması lazım. Her an bir insan kolunu bacağını kaybedebilir. Bizim bu haftada en temel amacımız empati yapabilmek toplumunda ki insanlar bir an kendini engelli birey olarak düşünsün. Çok sağlıklı olup devletin çeşitli kademelerinde görev yapan misafirlerimiz bizim şuan burada misafirimizdir. Yarına dair gerçekten hiçbir garantimiz olmadığı için empatiyi unutmamak gerekir. Ben bu vesile ile bu haftanın özelik ile engelli bireylerin hayatlarının rahatlaması adına bir adım yürüdüyse bundan dolayı mutluluk duyar hepinize saygılar sunarım ‘’dedi.Hazarbaba Rehabilitasyon Merkezi Sivrice İlçe Müdürü Cevdet Saydam ise esas engelin ön yargılar olduğunu söyleyerek amaçlarını anlattı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137