AK Parti Elazığ İl Başkanı Yıldırım “Vali Bey’in Bizim Toplantıya Katılmamızdan Haberinin Olmama İhtimali Yoktur”

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, İl koordinasyon toplantısına katılması nedeniyle şehirdeki tartışmalarla ilgili açıklama yaparak, “Koordinasyon toplantısı Sn. Valimizin ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir. Olay bu kadar açıktır. Vali Bey’in bizim toplantıya katılmamızdan haberinin olmama ihtimali yoktur. Devlet teamüllerini bilen herkes şunu iyi bilir ki: bir vali böyle bir açıklama yapmaz” dedi.

AK Parti Elazığ İl Başkanı Yıldırım “Vali Bey’in Bizim Toplantıya Katılmamızdan Haberinin Olmama İhtimali Yoktur”

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, İl koordinasyon toplantısına katılması nedeniyle şehirdeki tartışmalarla ilgili açıklama yaptı.

YILDIRIM: TOPLUMUN FAYDASI İÇİN NEREDE DURMAMIZ GEREKİRSE ORADA DURURUZ

AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, "Bizim siyasetimizin ana kavramlarından birisi de “toplumsal fayda”dır. Toplumun faydası için nerede durmamız gerekirse orada dururuz. İl Başkanlığı’mızın temel mantığı da budur.İktidar Partisi İl Başkanlığı, Muhalefet Partisi İl Başkanlığı gibi değildir. İktidar Partisi İl Başkanlığı şehirdeki tüm sorunların toplandığı yerdir. Muhalefet Partisi İl Başkanlıkları’na giden taleplerin niteliği ile İktidar Partisi İl Başkanlığı’na gelen taleplerin niteliği kıyaslandığında kastımız daha rahat anlaşılacaktır. İktidar Partisi İl Başkanlığı, Milletvekilleri ile ilgili bakanlıklarla ve bürokrasiyle vatandaş arasında bir köprüdür. Deprem ve pandemi gibi son derece sıkıntılı süreçleri yaşamış insanımızın talepleri İl Başkanlığı'mızda toplanıyor. Hal böyle olunca şehrimizdeki her durum bizi yakından ilgilendiriyor. İl Başkanlığı olarak gelinen talepleri konusuna ve ilgilisine göre tasnif ediyoruz” dedi.

YILDIRIM: BİZLER DE ADI GEÇEN TOPLANTIDA OLMAMIZ GEREKEN YERDE MİLLET ADINA BULUNDUK

Başkan Yıldırım, “Vatandaşlarımızın taleplerinin gerçekleşmesi için kiminle görüşmemiz gerekiyorsa onunla görüşürüz, vatandaşlarımızın taleplerinin yerine gelmesi için nerede bulunmamız gerekiyorsa orada bulunuruz ve gelen talepleri dillendiririz. Şehrimiz için yapmamız gerekeni yapmaktan imtina etmeyiz. Bunun için zorlamayacağımız kapı yoktur. Bulduğumuz her fırsatı değerlendirmekten de imtina etmeyiz. Şehrimizin sorunlarını konuşmak üzere İlimiz Valisi başkanlığında milletvekillerimizin, Belediye Başkanımızın ve ilgili kurum temsilcilerinin katılımıyla İl Koordinasyon toplantısı gerçekleştirilmiştir. Bizler de adı geçen toplantıda olmamız gereken yerde millet adına bulunduk. Daha önce de katıldığımız İl Koordinasyon Toplantıları oldu. Bu toplantı katıldığımız ilk Koordinasyon Toplantısı değildir. Deprem sonrasında bakanlarımızın gerçekleştirdikleri tüm Koordinasyon Toplantılarına il başkanlığımız katılım sağlamıştır ve bu toplantılarda teşkilatlarımıza tevdi edilen görevler eksiksiz yerine getirilmiştir. İl Koordinasyon toplantıları hızlı karar almak ve çözüm üretmek için oldukça verimli toplantılardır. Sayın valimizin başkanlığında gerçekleşmiş olan son toplantımız da oldukça verimli geçmiştir. Toplantı sonrası değerlendirmeleri ve tartışmaları yakından takip ettim” diye kaydetti.

YILDIRIM: ÖZENSİZ BİR DİL TARTIŞMAYI KONTROLDEN VE MECRASINDAN ÇIKARIR

Başkan Yıldırım, “AK Parti İl Başkanı olarak koordinasyon toplantısına katılmış olmamızı eleştirenlerle sorumluluk ve yükümlülüklerimizin aynı olmadığı açıktır. Bu konudaki tartışmalarıyersiz ve gereksiz bulmaktayız. Tartışmanın kendisi kadar tartışmada kullanılan dil de önemlidir. Özensiz bir dil tartışmayı kontrolden ve mecrasından çıkarır. Bu tartışmaya Sn. Valimiz Erkaya Yırık’ı dahil ederek Sn. Valimizin bizlerin koordinasyon toplantısında olmamızdan haberinin olmadığını iddia etmesi bu özensiz dile bir örnektir. Başta da belirttiğim gibi koordinasyon toplantısı Sn. Valimizin ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir. Olay bu kadar açıktır. Vali Bey’in bizim toplantıya katılmamızdan haberinin olmama ihtimali yoktur. Devlet teamüllerini bilen herkes şunu iyi bilir ki: bir vali böyle bir açıklama yapmaz.  Valiler neyi temsil ettiklerini en iyi bilen devlet adamlarıdır. Bir devlet adamının böyle bir açıklama yapması ihtimal ve akıl dışıdır. Tartışmanın düzeyi siyasetimizin niteliğini de belirleyecektir. Bizler bu konuda oldukça temkinli ve itinalı bir dil ve bir duruş oluşturmaya çalışıyoruz. Tüm muhataplarımızdan da aynı hassasiyeti beklemek gibi bir hakkımızın olduğuna inanıyoruz. Bizler küçültücü tavır ve tartışmaların öznesi olmamak gibi net bir duruşun sorumluluğunu taşıdığımızın farkındayız. Bu duygularla şehrimizin menfaati doğrultusunda azim ve gayretle çalışmalarımızı sürdüreceğimizi belirtiyor, tüm kamuoyuna saygı ve muhabbetlerimi iletiyorum" diye ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2021, 12:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
ELAZIĞLI
ELAZIĞLI - 6 ay Önce

VALİ BEYİ YEDİRİLMEMELİDİR BU AKBABALARA, BAKSANIZA ŞU HADSİZLİĞE, YAPTIĞINI NORMALLEŞTİRİYOR BİR DE.. TOPLUMA FAYDANIZ YOK BARİ BIRAKIN ADAMLAR BİR İŞ YAPSINLAR.... BU İL BAŞKANININ BU KADAR KİBİR DOLU OLDUĞUNU .KOLTUK MERTEBE SEVDALISI OLDUĞUNU BİLMİYORDUM...

Aslan
Aslan @ELAZIĞLI - 6 ay Önce

Vali olsam şeroyu bi daha bi yere sokmam almamda

Gazteci
Gazteci @ELAZIĞLI - 6 ay Önce

Şero valiyi bitirir hemen koşarlar metoyla angaraya

DEVLET TEAMÜLLERİ VE TARAFSIZLIĞI
DEVLET TEAMÜLLERİ VE TARAFSIZLIĞI @ELAZIĞLI - 6 ay Önce

bu il başkanı bilerek isteyerek nefsi için devlet teamüllerini ortadan kaldırmaya çalışıyor yetmiyor valiyi tehdit ediyor. nerede görülmüş vali il başkanının emir eri olmuş. bu il başkanı onu istiyor.....

Vah vah
Vah vah - 6 ay Önce

Şero memlekette söz söyleme haddini kendini buluyor..
Belediye başkanında
Vekilinde
Teşkilatında
Hepsi alt tabaka adamlar RTE

...
... - 6 ay Önce

Ve vali bey ateşe atılır...

f
f - 6 ay Önce

İyi de adam dememişki katılacaklarından haberim yoktu kimseyi özel olarak davet etmedim demiş. Vali demek cumhurbaşkanlığının yani türkiyenin il temsilcisi demektir. Her partiyi çağırması gerekirdi ama özel olarak Akpartiyi çağırmamışsa yine bir sorun yok.

Zurna
Zurna - 6 ay Önce

Vali = İl Başkanı ise;
İl Başkanı = Vali mıdır?

kaya
kaya - 6 ay Önce

elazığa yeni vali atanır

Burak23
Burak23 - 6 ay Önce

Vali bey merkeze çekerler

Scarface
Scarface - 6 ay Önce

Devlet teamüllerinin anasını bellediniz , bide çıkmış pişkin pişkin açıklama yapıyor , il koordinasyon toplantısında bir siyasi parti başkanının işi ne arkadaşım , sen git oy toplayacam adam bul , gerçi bunlar kendini sadece devletin değil


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109