AK Partili İl Yöneticilerinden Maden Rezervleri İle İlgili Ortak Açıklama

AK Parti Elazığ İl Başkanı, AK Parti Elazığ Milletvekilleri ve Elazığ Belediye Başkanı, Maden ilçesinde bulunan maden rezervleri ile ilgili açıklama yaptılar. Açıklamada, “Elazığlı iş insanlarını ve yatırımcıları bir araya getirme sorumluluğu Ticaret ve Sanayi Odamızdadır” denildi.

AK Partili İl Yöneticilerinden Maden Rezervleri İle İlgili Ortak Açıklama

AK Parti Elazığ İl Başkanı, AK Parti Elazığ Milletvekilleri ve Elazığ Belediye Başkanı, Maden ilçesinde bulunan maden rezervlerinin çıkarılması ve işletilmesiyle ilgili yaşanan gelişmeler hakkında ortak bir açıklama yaptı.

“YETERLİĞİ SAĞLAYAN TÜM YATIRIMCI VE GİRİŞİMCİLER İHALEYE KATILABİLECEKTİR”

Açıklamada, “Maden ilçemizin sınırları içerisinde bulunan “maden sahasının” tespiti ve sondaj çalışmaları yakın takibimizde gerçekleştirilmiştir. İl Başkanımız, Milletvekillerimiz ve Belediye Başkanımız sürecin yakın takipçisidir. Yapılan teknik çalışmalarla birlikte alanın zengin maden rezervine sahip olduğu tespit edilmiştir. Maden rezervinin şehrimiz sınırları içerisinde bulunmuş olması ilimiz ve bölgemiz için oldukça önemli bir gelişmedir. Maden sahasının işletilmesi ile ilgili “Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü” gerekli çalışmaları başlatmış ve sahanın işletilmesi ile ilgili ihale şartnamesi yayımlanmıştır. Maden sahasının işletilmesi ile ilgili açık ihale usulleri işletilecektir. Yeterliği sağlayan tüm yatırımcı ve girişimciler ihaleye katılabilecektir.

“BU SÜRECİN ŞEFFAF, AÇIK VE GENİŞ KATILIMLI OLMASI GEREKİYOR”

Maden sahasının Elazığlı yatırımcılar tarafından işletilmesi için daha önce ilgili taraflarla defaaten istişareler gerçekleştirdik. Özellikle Ticaret ve Sanayi Odamız, Elazığlı yatırımcıların maden sahasını işletmeleri için öncülük yapabileceklerini belirttiler. Ticaret ve Sanayi Odamızın bu konudaki gayret ve çabalarını önemsiyoruz. Bizler maden sahasının tespiti ve ihale sürecine kadar olan süreç ile ilgili kurumlar nezdinde gereken tüm takipleri yaptık. Elazığ’ın iş adamlarını yatırımcı ve girişimcilerini bir araya getirmek ve birliktelik kurmak için iş adamlarına, sivil toplum kuruluşlarına ve özellikle Ticaret ve Sanayi Odamıza büyük sorumluluk düşüyor. Ticaret ve Sanayi Odası bir takım çalışmalar başlatmış bulunuyor. Bu çalışmaları ilgiyle ve yakından takip ediyoruz. Ticaret Odamızın öncülük edeceği bu sürecin şeffaf, açık ve geniş katılımlı olması gerekiyor. Elazığlı iş insanlarını ve yatırımcıları bir araya getirme sorumluluğu Ticaret ve Sanayi Odamızdadır. Ülkemiz ve ilimiz ekonomisine katkı sağlayacak maden sahasının bir an önce işletilmesi önceliğimizdir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Akıllı adam
Akıllı adam - 2 yıl Önce

Bu yazıdan anladığım.
Biz yokuz bu işte Bomba ticaret odasının kucağında başarırsa TSO başkanında bizde kahraman olacağız
Başaramazsa TSO ve başkanı itibar kaybedecek.!

Yürek
Yürek - 2 yıl Önce

Bunlarda semihte vb lerinde ankaraya gidip bu elazığın hakkıdır diyebilecek yürek yok ancak ortada top çevirme. Tam gürsel erolün coşturacağı bir alan iyi pas gelmiş adama ama demek daha tam iyileşmemiş.. ama asilhana falan helal olsun adam gerçekten delikanlıymış böyle beton yetmeyen bir adam olduğunu bilmiyordum. İş adamları cesur olsun şehre sahip çıksın bunlar yaranmak için gidip alehte bile çalışırlar çünkü biliyorlar ki cengizle arayı iyi tutsalar bir daha listede olma ihtimalleri artar.. kapiş

Elazigli
Elazigli @Yürek - 2 yıl Önce

Artık Gürsel Erol'a oy vereceğim. Elazığ önemli bir şehirdir. Şehrimin gerilemesini görmeyip susarak Elazığa hizmet edenlere asla oy vermem.

Pay
Pay @Yürek - 2 yıl Önce

Bunlarla mhp ye yüzde 1 pay versinler anında elazığı komple satarlar :) , tapusunu çıkarır verirler. İş adamı, elazığ istihdamı , elazığ kaynaklarının ,umurlarında olduğunu hiç sanmıyorum bu gürühün . Özellikle de mhp lilerin.

altı
altı - 2 yıl Önce

Bunların hepsini toplasan kaç para eder?

Etikromun gibi olmasın
Etikromun gibi olmasın - 2 yıl Önce

Etikromun hali ortada Elazığ da kazanıyor samsun ve başka yerlere yatırım ve hizmet yapıyor

Zaza
Zaza - 2 yıl Önce

Bu saat den sonra agzinizla kuş tutsanız bu zamlardan dolayı bir oy bile veren namert tır

Ethem Gülbay
Ethem Gülbay - 2 yıl Önce

MTA bulduğu bu rezervin on milyar ton olduğundan bahsediliyor. Eğer doğruysa müthiş bir zenginlik. İnşAllah iktidar değişir ve bunu devlet işletir. Yoksa beşli çete buraya zaten göz koymuştur

ERCAN
ERCAN - 2 yıl Önce

Bu şehir madenleri çıkart başka ilde işleyip sat şehri olmamalıdır. Elazığın yer altı kaynakları Elazığda işlenmeli, fabrikalara dönüşmeli, iş sağlamalıdır. Elazığ madenleri işleyen ve ürün haline getiren fabrikalar istiyor. Elazığ'a özgü teşvik yasası bile çıkartamadılar.

Ahmet çavuş
Ahmet çavuş - 2 yıl Önce

Hepiniz bir araya gelseniz ne olur büyük ağalar de derse o olur yürekleri varsa tabi buna Işıkveren de dahil şartnameyi birilerine göre değil Elazığ da çıkan madenler Elazığ da işletilecektir şerhi koysun ihale tıpkı AKP işlerin petsenol alımında sadece adı yazılmadığı ama kimi işaret ettiği belli olan ilan gibidir inşAllah bunda ihale birilerini işaret edecek şekilde hazırlanmamıştır gerçi öyle olmada bu AKP yönetiçi ve vekilleri topu taca atmazlardı herkes şartları tutan katılabilir diyorlar tabi şartları da kendileri belirliyor


SIRADAKİ HABER

banner137