Akaryakıta Bugün Yapılan Zamlar Geri Çekildi!

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından yapılan açıklamada, 10 Mart'ta benzine yapılan 79 kuruşluk zam ve motorine yapılan 2 lira 25 kuruşluk zammın kaynağından iptal edilmesi nedeniyle geri çekildiği belirtildi. Bu gelişmeyle birlikte benzin Ankara'da ortalama 20,44 liradan, İstanbul'da 20,35 liradan, İzmir'de 20,46 liradan satılmaya devam edecek. Motorin ise Ankara'da ortalama 22,92 liradan, İstanbul'da 22,83 liradan, İzmir'de 22,92 liradan satılacak.

Akaryakıta Bugün Yapılan Zamlar Geri Çekildi!

Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaş, benzin fiyatlarını da uçurdu. Savaş nedeniyle Amerika ve Avrupa'daki birçok ülkede benzin fiyatlarına zam geldi.

Türkiye'de de günlerden bu yana uygulanan zamlar, 10 Mart'ta da sürdü. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından yapılan açıklamada benzine 79 kuruş, motorine ise yapılan 2 lira 25 kuruş zam yapıldığı duyurulmuştu.

Ancak EPGİS, akşam saatlerinde gerçekleştirdiği yeni açıklamayla zamların geri çekildiğini belirtti.

BENZİN FİYATLARI AYNI KALDI

Zamdan önce Ankara'da ortalama 20,44 liradan, İstanbul'da 20,35 liradan, İzmir'de ise 20,46 liradan satılan benzin, aynı rakamlardan satılacak.

MOTORİNDE DE ZAM GERİ ÇEKİLDİ

Ankara'da ortalama 22,92 liradan satılan motorinin litre fiyatı da aynı kalırken, İstanbul'da motorin 22,83 liradan, İzmir'de de 22,92 liradan satılmaya devam edecek.

"KAYNAĞINDAN GERİ ÇEKİLMESİ GEREKÇESİYLE İPTAL EDİLMİŞTİR"

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası, zammın iptal nedenine ilişkin de açıklama yaptı. Buna göre açıklamada, "Yapılan zamlar ürün fiyatlarının bugün büyük oranlı düşüş göstermesi doğrultusunda kaynağından iptal edilmiştir" ifadelerine yer verildi.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
mehmet
mehmet - 7 ay Önce

gelmese de oluyormuş demek ki.. AKPARTİ ekonomi ile geldi, ekonomi ile tarih sahnesinden silinecek.. maalesef..

Akaryakıttan alınan vergi düşürülmeli
Akaryakıttan alınan vergi düşürülmeli - 7 ay Önce

Bugün geri çek yarın iki misli itele....artık yemiyor....akaryakıt en fazla 10 tl olmalıdır vergiyi kaldır yoksa sosyal paylama olacak

Düşün
Düşün - 7 ay Önce

Akparti akaryakıt vergisine zammı yaptı. Hayır yapmadı. Zamlar tamamen dış kaynaklıdır. Allah Akpartiden bin kere razı olsun.

pompacı
pompacı @Düşün - 7 ay Önce

bi ileri bir geri yapmak lazımki tadı çıksın... ama sen düşünmeye devam et

metin
metin @Düşün - 7 ay Önce

he he he... kdv düştü ne oldu? gıda fiyatları daha da arttı. önemli olan sıkı bir denetim ve caydırıcı cezaların olması. ama nerdeee..

F. K
F. K @Düşün - 7 ay Önce

YALANCININ.....YALAKA

Motor
Motor - 7 ay Önce

Fiyatı niye düşürmüler varil fiyatı düşüse onu anlamım namussuzlar namussuz

ŪSTAD
ŪSTAD - 7 ay Önce

Fransa’da bugün 2,53 € oldu

Palulu23
Palulu23 - 7 ay Önce

Ulan var ya namussuzlugun nirvanasini yaşıyor bu petrol fiyatları zamcilar geri çektiler ki bı daha ileri iyi iteleyecekler bekleyin büyük kazık geliyor


SIRADAKİ HABER

banner109