Akın: Tekelci Peynir Alıcılarının Hesapları İncelenmelidir, Üreticilere Zam Verilmelidir

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, hayvansal ürünlerin fahiş fiyatlarından dolayı inceleme başlatılmasını isteyerek üreticilere zam yapılması talebinde bulundu. Başkan Akın, “Tekelci peynir alıcılarının hesapları incelenmelidir! üreticilere zam verilmelidir” dedi.

Akın: Tekelci Peynir Alıcılarının Hesapları İncelenmelidir, Üreticilere Zam Verilmelidir

Elazığ’daki hayvansal ürünlerin fahiş fiyatlarıyla ilgili Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın açıklamalarda bulundu.

İl Başkanı Akın üreticilere zam yapılması talebinde bulundu.

AKIN: BU ŞARTLARDA ÜRETİCİLER BU İŞİ BIRAKIYOR GÖRÜYORUZ

Elazığ’da Peynir üreticilerinin içinde bulunduğu durum, idarecilerin toplumun sorunlarını önemsemediğini bir kez daha ortaya koyuyor. Bu fedakâr insanlar daha güneş doğmadan eşiyle çocuğuyla meralara hayvan otarmaya çıkıyor. Kışın ayrı, yazın ayrı çile çekiyor. Ben çok iyi biliyorum ve söylerken boğazım düğümleniyor, evladı merada hastalanıp vefat eden kardeşlerimiz var. AK Parti il başkanına, milletvekillerine ve idari amirlere sesleniyorum; Siz bu mazlumlardan ne istiyorsunuz? Ne yapmaya çalışıyorsunuz da peynir üreticilerini birkaç tekelci adamın eline teslim edip bu kardeşlerimizi boğuyorsunuz. Geçen yıl 20 liraya aldığınız peyniri bu yıl 30 liraya alıyorsunuz! Yeme %300 zam geliyor, nakliyeye %500 zam geliyor, bugün bir meracı hayvanını geçen sene 3 bin liraya nakliye ederken bu sene 15 bin liraya nakliye ediyor. Siz bu fedakâr kardeşlerimize nasıl olurda 5 lira zammı çok görüyorsunuz. Siz hayvancılığı bitirmek mi istiyorsunuz! Bu da yetmezmiş gibi bu kardeşlerimiz bir merayı kiralarken bir bakıyorsun vali izin vermiş muhtar imza atmıyor diye verilmiyor. Bu AKP’li yöneticilerin apaçık bir aymazlık ve gafletidir. Bu gidişle hayvancılık biter. Çünkü bu şartlarda üreticiler bu işi bırakıyor görüyoruz” ifadelerini kullandı.

AKIN: TEKELCİ PEYNİR ALICILARININ HESAPLARI İNCELENMELİDİR! ÜRETİCİLERE ZAM VERİLMELİDİR

Başkan Akın, “Bir an önce bu peynir üreticisi kardeşlerimize zam verilmelidir. Dernekler kendi üreticilerine sahip çıkmalı mantıklı bir fiyat üzerinde diretilmelidir. Ayrıca bu pazarda piyasadaki peynirleri toplayıp tabiri caizse üreticileri kendine muhtaç eden kişilerin mali hesapları incelenip ortada fahiş bir kar olup olmadığı açıklığa kavuşturulmalıdır. Markette 80 lira olan peyniri siz bu insanımızın elinden 30 liraya alıyorsunuz. Tüm çileyi meracı kardeşlerimiz çekiyor, bir bakıyorsunuz adam plastik bidona doldurmuş 80 liraya satıyor. Böyle şey olmaz. Bu konunun takipçisi olacağız ve her mecrada konuşacağız, çözüme kavuşması için çalışacağız kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2022, 12:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
gakgo
gakgo - 12 ay Önce

hırrrrr

a
a - 12 ay Önce

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu lisesi yanındaki ormanlık alanda gencecik öğrenciler günün her saatinde uyuşturucu kullanıyor. Burası tam şebekenin odağı günde en az 50 kişi gelip uyuşturucu kullanıyor. Kaç kere ihbar ettik ne gelen var ne giden. Yazıktır bu gençlere engelleyin şu mübarek gün

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109