Aksaray Mahallesi’ne Yeni Yaşam Alanı

Elazığ Belediyesi, Aksaray Mahallesi Şehit Ferhat Bulut Sokağı’nda bulunan ve zamanla kullanılamaz duruma gelen çamlık alanı Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın talimatıyla yeni bir yaşam alanına dönüştürüyor.

Aksaray Mahallesi’ne Yeni Yaşam Alanı

Çimento fabrikasının arkasında yer alan ve toplamda 17 bin metrekarelik zemine sahip çamlık alanda, mevcuttaki karaçam ağaçları korunarak yeni bir mesire alanı yapılacak.

Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek çalışmalar doğrultusunda alana; kauçuk ve parke yürüyüş yolları, kameriyeler, çeşme, barbekü ve oturma üniteleri, spor alanları, çocuk oyun grupları, kum havuzu ve basketbol sahası yapılacak.

AKSARAY SAKİNLERİNDEN BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NA TEŞEKKÜR

Yeni dinlenme alanının Aksaray Mahallesi için yerinde bir hizmet olduğunu kaydeden Muhtar Özcan Bal, mahalle sakinleri olarak ailelerin çocuklarıyla birlikte nefes alabileceği, piknik yapabileceği bir alana ihtiyaç duyduklarını ve yapılacak çalışmanın da önemli bir eksikliği gidereceğini kaydetti.

Mahalle sakinleri olarak atıl durumda bulunan bir alanın değerlendirilecek olmasının ise kendilerini ayrıca memnun ettiğini belirten Muhtar Bal, “Güvenlik açısından da sıkıntı yaşadığımız bir güzergâhın çocuklarımızla birlikte zaman geçireceğimiz, temiz hava soluyabileceğimiz yeni bir yaşam alanına dönüştürülmesi bizler için çok önemli bir aşama. Başkanımız sağ olsun talebimizi dinlediği gibi talimatta bulundu. Şahsım ve mahallem adına kendisine teşekkür ediyorum" dedi.

YENİ YAŞAM ALANI BU YIL İÇERİSİNDE HİZMETE SUNULACAK

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Aksaray Mahallesi’nde başlatılan yeni yaşam alanı yapım çalışmalarının bu yıl içerisinde tamamlanacağı ve vatandaşlarımızın hizmetine sunulacağı belirtildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
kesrikli
kesrikli - 2 gün Önce

bide kesrik ve aksarayda tarla içlerinde çati saçından yapılan işletmelet var ruhsatlı mı değil mi belli değil ama insanların tarla ve bahçelerine çok zarar veriyorlar onlarıda bi kaldırsanız bu işletmelerin resmi olduklarını sanmıyorum bahçe duvarının üzerini saç ile yükseltip bahçe içlerinde kirli bir görüntü veriyorlar

Yol daraltan başkan
Yol daraltan başkan - 1 gün Önce

Yol daraltan şehrin geleceğini karartan şehri gecekonduya çeviren bir başkan ve bir belediye yönetimi var. Bu başkanın bu yolmdaralgma işlerini bilenler görenler için artık iyi birşeylet yapsan da bi anlam ifade eetmez parkı herkes yapar önemli olan yollrı daraltmayan yürekli dürüst bir başkanın bir şehri yönetmesi

Şevket
Şevket - 1 gün Önce

Mangalsız olmaz tabi koskocaaa 17 dönümlük arazi mangalsız barbeküsüz olurmu tabiki şehir içinde ortalığı dumana vermek lazım, çimento dumanı ile mangal dumanı yarışsın. Döşnen taşlar desen tam bir kasaba anlayışı , park bahçelerde estetik anlayışı yok mu, Hazardağlıya bile mini parka bu taşı döşemişler. Gidin Bingölü görün ufkunuz açılsın

Yapın ki ki çimento fabrikası orda daim olsun
Yapın ki ki çimento fabrikası orda daim olsun - 1 gün Önce

Daim olsun ki insanlar hergün toz toprak yutsun

SIRADAKİ HABER

banner103