Alıncık Camisi İbadete Açıldı

Depremde hasar aldığı için yıkılan ve yerine yenisi yapılan Sivrice İlçesi’ne bağlı Alıncık Köyü Camisi kılınan ilk cuma namazı ile ibadete açıldı.

Alıncık Camisi İbadete Açıldı

24 Ocak 2020 depreminde Sivrice İlçesi’ne bağlı Alıncık Köyü Camisi de ağır hasar alarak yıkılmıştı.

Yıkılan caminin yerine yapılan Alıncık Köyü Camisi kılınan Cuma namazı ile birlikte ibadete açıldı.

Caminin açılışına Sivrice Kaymakamı Yunus Emre Vural, İlçe Belediye Başkanı Turgay Gündoğan, AK Parti İlçe Başkanı Cemal Babür, MHP İlçe Başkanı Kasım Bahçeci, İl Genel Meclis Üyeleri ve köylüler katıldı.

Alıncık Köyü Cami Yaptırma Derneği Başkanı Efraim Kaya, caminin yapım sürecinde kendilerini yalnız bırakmayanlara teşekkür etti.

KAYA: KISA BİR SÜREDE İNŞAATIMIZI BİTİRDİK

Başkan Kaya, “İlimizde meydana gelen 2020 yılındaki depremde Alıncık köyünün camisi ağır hasarlı olup yıkılmıştı. Camimizin yenilenmesi için muhtarımız ve köylülerimiz ile bir dernek kurduk. Bunun akabinde yeni bir cami inşaatına başladık. Bu konuda İl Özel İdare Genel Sekreteri Ali Şiş bize çok yardımcı oldu. Maddi ve manevi destekte bulundu. Kısa bir sürede inşaatımızı bitirdik. Açılışa gelen camimize faydası olan herkese çok teşekkür ediyorum. Buradan özellikle Yasemin Açık hanımefendiye ve Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’a maddi ve manevi desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2021, 20:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erhan
Erhan - 2 ay Önce

Caminin açılış protokolünü sayarken Sivrice Müftüsünün adını neden zikretmiyorsunuz. Cami ile en çok ilgilenen ve yetkilisi sayın müftüdür.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109