Ameliyatla Kalın Bağırsağı Alınan Hasta Kanserden Kurtuldu

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesine başvuran 37 yaşındaki Hastaya yapılan tetkikler neticesinde, kalın bağırsağında ve rektumunda kanser tespit edildi. Kalın bağırsağında çok sayıda polipleri de bulunan hasta, yapılan değerlendirme neticesinde Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr.İbrahim Ağaçkıran tarafından kapalı yöntemle ameliyat edildi.

Ameliyatla Kalın Bağırsağı Alınan Hasta Kanserden Kurtuldu

Şehir Hastanesinde gerçekleştirilen ve yedi saat süren operayon sonrasında Op. Dr. İbrahim Ağaçkıran açıklamalarda bulundu.

AĞAÇKIRAN: YEDİ SAAT SÜREN MEŞAKKATLİ BİR OPERASYON 

Bu denli büyük bir ameliyatı kapalı yöntemle yapmanın oldukça önemli olduğuğunu ifade eden Op. Dr. İbrahim Ağaçkıran, “Hastamız bize makatında kanama şikâyeti ile başvurdu. Ailesinde kolon kanseri öyküsü olan hastamıza gerekli labaratuar tetkikleri ve kolonoskopi yapıldı. Yapılan kolonoskopide, kalın bağırsağında ve rektumda olmak üzere iki ayrı kitle ve yaygın polipler saptandı. Hastamızın genç olması ve tümörün uygunluğu sebebiyle operasyonun laparoskopik (kapalı) yöntemle yapılmasına karar verildi. Yedi saat süren oldukça meşakkatli bir operasyonla, hastanın tüm kalın barsağının ve rektumun alınmasını içeren “Laparoskopik total proktokolektomi+ileoanal j poş ameliyatı” uygunlandı. Postoperatif (ameliyat sonrası) dönemde takip ve tedavisine devam edilen hastamız şifa ile taburcu edildi” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2021, 11:16

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
mehmet
mehmet - 2 yıl Önce

bu nasıl steril ortam. doktorların saçı sakalı birbirine karışmış, kıllar maskeden dışarı taşmış. bu işler böyle lay lay lom olmasa gerek.

SERKAN YILDIZ
SERKAN YILDIZ - 2 yıl Önce

HASTANE ESKİYE GÖRE STRİL DEĞİL , İLK ZAMANLAR 5 YILDIZLI BİR OTELDİ VE NEDEN DEVLET HASTENLERİNDE HOCAYA BİŞEY SORANDANA ZORLANIRKEN ÖZEL HASTENELERDE RAHATÇA SORABİLİYORUZ.HERŞEY PARAMI

SIRADAKİ HABER