Anadolu Gençlik Derneği Elazığ Şubesi Azerbaycan’a Destek Verdi

Anadolu Gençlik Derneği Elazığ Şubesi, Ermenistan'ın sivil yerleşim yerlerine saldırıları karşısında Azerbaycan'ın uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarının her platformda destekçisi ve savunucusu olduğunu duyurdu.

Anadolu Gençlik Derneği Elazığ Şubesi Azerbaycan’a Destek Verdi

Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Recep Koca, Ermenistan’ın Azerbaycan sınırında gerçekleştirdiği saldırıya ilişkin basın açıklaması yaptı.

Karabağ Azerbaycan’dır, Azerbaycan Karabağ’dır diyen Başkan Koca, “saldırılar karşısında Azerbaycan Devleti ve milletinin haklı davasında yanlarındayız” dedi.

Anadolu Gençlik Derneği Elazığ Şube Başkanı Recep Koca’nın satırbaşları şöyle;

“TARİHİN EN KANLI SOYKIRIMLARINDAN BİRİNİ GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR”

“Sovyetlerin dağılmasının akabinde ortaya çıkan Dağlık Karabağ sorunu, sıcak çatışmaya dönüşmüştür. 1991 yılından beri yapılan hiçbir antlaşmaya uymayan ve müzakere sürecinde dahi saldırmaya devam eden Ermenistan, 1992 yılında Hocalı'da yakın tarihin en kanlı soykırımlarından birini gerçekleştirmiştir. Ermenistan, Azerbaycan’ın öz topraklarına saldırarak, yüzlerce Azerbaycanlı kardeşimizi katletmiş ve binlerce kişiyi evlerinden uzaklaştırıp, vatan hasreti çektirmiştir.

“MİNSK ÜÇLÜSÜ ÇÖZÜM ODAKLI DAVRANMAKTAN ÇOK UZAKTADIR”

30 yıl önce yaşanan acılar hala tazeliğini korumaktadır. 30 yıl boyunca yaşanan acılara sessiz kalan uluslararası toplum, siyonist ve emperyalist güçlerin emellerine alet olmaya devam etmiş ve masum insanların evlerinden uzakta yaşamlarını sürdürmelerine göz yummuştur. Yıllardır Ermenistan’ın saldırgan tutumu karşısında gerekli ve yeterli tepkiyi ortaya koymayan uluslararası toplum, bugün bir kez daha çifte standartlı bir tutum sergilemektedir. Yaklaşık 30 yıldır ihmalkâr bir tutum sürdüren Minsk Üçlüsü de çözüm odaklı davranmaktan çok uzaktadır.

“İŞGALİN BİR AN ÖNCE SON BULMASI GEREKMEKTEDİR”

Zalim ve İşgalci Ermenistan, Azerbaycan’ın sivil yerleşim yerlerine saldırarak masum Azeri kardeşlerimizi çoluk çocuk demeden şehit etmektedir. Bu hain saldırılar, barış ahlakından uzak olan Ermenistan’ın, savaş ahlakından da yoksun olduğunu göstermektedir. Bu saldırılar karşısında Azerbaycan Devleti ve milletinin haklı davasında yanlarında olduğumuzu, Azerbaycan'ın uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarının her platformda destekçisi ve savunucusu olacağımızı buradan bildirmek istiyoruz. Karabağ Azerbaycan’dır. Azerbaycan, Karabağ’dır. Bölünmez bir bütün olan Azerbaycan topraklarında yaşanan işgalin bir an önce son bulması gerekmektedir.

“YAŞANAN ACILARIN BİR AN ÖNCE SON BULMASINI TEMENNİ EDİYORUZ”

Tüm dünya ülkelerini, vicdan sahibi tüm insanları ve ülkemizdeki herkesi işgale ve zulme karşı verdikleri mücadelede kardeş Azerbaycan’ın yanında yer almaya davet ediyoruz. Zalim ve işgalci Ermenistan’ın saldırılarında şehit olan Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor ve yaşanan acıların bir an önce son bulmasını temenni ediyoruz. Merhum Liderimiz Prof. Dr. Necmeddin Erbakan’ın söylediği gibi, zulüm ebedi olamaz, kötülük mutlaka hüsrana uğrayacaktır. Azerbaycan’ın haklı mücadelesinin Adil Düzen fikriyatına dayanan Yeni bir Dünyanın kuruluşuna vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyoruz.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Okan
Okan - 3 yıl Önce

ingiliz Themel'in haberi var mı? kraliçenin onayı var mı? Ermenistan'ın yanında olmanız gerekirdi.

SIRADAKİ HABER

banner137