“Anadolu Masalları” Fırat Anaokulu’nda

Milli Eğitim Bakanlığı koordinesinde yürütülen Anadolu Masalları Projesi Elazığ’da da Fırat Anaokulu tarafından yürütülüyor.

“Anadolu Masalları” Fırat Anaokulu’nda

Milli Eğitim Bakanlığı koordinesinde yürütülen Anadolu Masalları projesi Elazığ’da Fırat Anaokulu tarafından yürütülüyor.

DEMİR: AMACIMIZ GELECEK KUŞAKLARA AKTARMAK

Okul öğretmenlerinden Türkan Erkan, Özlem Polat, Makbule Çetinkaya koordinatörlüğünde ve tüm öğretmenlerin katılımı ve çabalarıyla yürütülen proje ilgili bilgi veren Okul Müdürü Onur Demir,  “Okulumuzda; mazide kalan günümüzde eskisi kadar kullanılmayan tabak, çömlek, kaşık, yöresel kıyafetler ve daha birçok malzeme ile Anadolu Masalları için bir köşe dizayn ettik. Bu köşemizin konsept amacı öğrencilerimiz için gerçek anlamda otantik ortamda Anadolu Masalları’nı dinlemesi ve zihninde masalları o günün şartlarında canlandırmasıdır. Amaçlarımızdan biri de masallarımızı gelecek kuşaklara aktarmak ve sonsuza kadar yeni nesil aracılığıyla yaşatmaktır” dedi.

Okul Müdürü Demir, İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut Göçüncü’nün okulu ziyaret ederek, hazırlanan masal köşesinde incelemelerde bulunduğunu söyledi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109