Aşıyı Geliştiren Türk Profesör Uyardı

Profesör Doktor Uğur Şahin'in, CEO'su olduğu Biontech firması küresel aşı yarışında ilk sıraya oturmuş durumda. Şahin, yapmış olduğu açıklamada “aşı dağıtımının en erken Aralık ayında başlanabileceğini” söyledi.

Aşıyı Geliştiren Türk Profesör Uyardı

Dünya genelinde yaşanan Covid-19 salgını için aşı çalışmaları devam ediyor.

Aşı çalışmalarıyla ilgili bir açıklama da Prof. Dr. Uğur Şahin’den geldi.

Uğur Şahin yapmış olduğu açıklamada aşı dağıtımının en erken Aralık ayında başlanabileceğini söyledi.

PROF. DR. ŞAHİN: ARALIK AYINDA İŞLERİN HIZLI BİR ŞEKİLDE DEĞİŞECEĞİ ANLAMINA GELMİYOR

Profesör Doktor Uğur Şahin, “Dünya çapında gerekli izinleri veren kurumlarla yakın temas halindeyiz. Avrupa ilaç kurumuyla ABD gıda ve ilaç dairesinin yanı sıra Kanadalı, İngiliz, Japon ve Çinli yetkililerle görüşmeler yürütüyoruz. Ön veya koşullu onay ilk olarak ABD veya Avrupa’dan gelebilir. Aşı dağıtımı en erken Aralık ortasında başlayabilir. Ama bu Aralık ayında işlerin hızlı bir şekilde değişeceği anlamına gelmiyor.

PROF. DR. ŞAHİN: HERKES SORUMLU DAVRANMALI

Zor bir kış olacak. İyiye gitmeden önce kötüye gidecek. Mart, Nisan aylarında rahatlamaya gideriz. Gelecek yılın ortalarında işler daha iyi kontrol altına alınabilir. Gelecek yıl tüm aşıların kullanılabilir olmasıyla belki normal yaşamımıza dönebiliriz. Ama o tarihe kadar sabırlı ve disiplinli olmaya ihtiyacımız var. İlk başta Avrupa ülkeleri farklı farklı önlemler aldı. Kimin doğru politika izlediği belli değildi. Ama şimdi herkes nasıl mücadele edilmesi gerektiğini biliyor. En önemlisi maske. Evden çıktığınızda maske takarsanız ve başkaları da maske taksa risk azalıyor. Dolayısıyla herkes sorumlu davranmalı. Sadece hükümetlerin sorumluluğu yok. Herkesin var. Önümüzdeki aylar halen zor geçecek. Bu büyük bir sorumluluk. Diğer taraftan yalnız olmamamız beni sevindiriyor. Önümüzdeki haftalarda aşı çalışmalarının sonuçlarını açıklayacak şirketler var. Ben olumlu sonuçlar bekliyorum. Çünkü bazı aşı adaylarından gelen haberler umut verici. Dolayısıyla yalnız olmadığımızı hissediyorum. Salgının kontrol altına alınmasına katkıda bulunacağız. Ama bunu diğer firmalarla birlikte yapacağız” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Kürşat
Kürşat - 2 yıl Önce

Pişmiş kelle gibi sırıtan zurna ,ne demek istiyorsun?Sanki bu işi planlayanlardan gibisin!Marta kadar sürecek bu salgin milleti kıracak,size gün doğacak 160 ₺.ye aşı satacak malı götürecek siniz onun sarhoşluğu içinde olduğun belli.Ama bu milleti aldatmazsıniz,garantisi olmayan aşı diye yutturulacak zoka,tıbben 6 ay,o da etkili olursa,ya ondan sonra ne olacak.Kis gelince kaloriferler yandığı gibi,insanlar her sene iki defa bu küresel emperyalist çeteye kişi başı en az 350₺.den 7.5 milyar ı çarp,rakamı bile okuyamazsiniz.İste böyle bir Rant var ,kimin umurunda insan.

SIRADAKİ HABER

banner109