‘Asr-I Saadet’ten Günümüze 365 Gün’ Kitabı Yayınlandı

Mis Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Demirbağ, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan ve yayınlanan ‘Asr-ı Saadet’ten Günümüze 365 Gün’ kitabı ile ilgili açıklama yaptı. Demirbağ, “Her eve lazım bir kitap” dedi.

‘Asr-I Saadet’ten Günümüze 365 Gün’ Kitabı Yayınlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan ve yayınlanan ‘Asr-ı Saadet’ten Günümüze 365 Gün’ kitabı ile ilgili Mis Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Demirbağ yazılı bir açıklama yaptı.

DEMİRBAĞ: OKUYANLARA GÜZEL AHLAK VE ALIŞKANLIKLAR KATACAKTIR

Mis Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Demirbağ yaptığı açıklamada, “Değerli dostlar, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2021 yılında hazırlamış olduğu ve birçok camide özellikle sabah namazı öncesi 5-10 dakika vaaz olarak okunan bir kitap yayınlandı. Asrı Saadet’ten 365 Güne… Okumayı seven herkese mutlaka tavsiye ediyorum. Kitap, bir ayet ve o ayeti açıklayan bir hadis ve o konuyu günümüze uyarlayabileceğimiz asr-ı saadetten bir kıssa ile bizlere düşen hisseleri anlamamızı ve uygulamamızı gerektiren bir anlatıma sahip. Aile içinde her gün bir konu ele alınarak akşamları hem bir aile sohbeti oluşturmak hem de üzerimize düşen hisseyi alarak bunu hayatımıza uygulamak, okuyanlara güzel ahlak ve alışkanlıklar katacaktır. Kitap isminden de anlaşılacağı gibi ayetleri, hadis destekli ve öyle güzel açıklamalı anlatıyor ki bize sadece bu güzellikleri benimsemek ve yaşamak, amel edip huzuru ve mutluluğu yakalamak kalıyor. Kitabın fihristi de konularına göre ayrılarak çok güzel rahat bir şekilde bulunacak ve anlaşılacak şekilde hazırlanmış. Bir başucu kitabı gibi hem dünyamıza hem ahiretimize ışık tutacak nitelikte. Emin ellerden, yılların emeğiyle süzülerek çıkmış olan bu 1.000 sayfalık kitabın yeni konuları da içeren yeni ciltlerinin çıkmasını ümit ediyorum. Kitabın bin sayfa olması sizi korkutmasın, her gün bir konuyu ele alıp sadece 5 dakika ailecek veya arkadaşlarla bunu bir adet ve alışkanlık haline getirdiğinizde inanın siz de yeni ciltlerin ve baskıların çıkmasını isteyeceksiniz. Daha da önemlisi birçok konuda önemli ve yararlı dini bilgilere emin ellerden ulaşmış olacaksınız. Televizyonların, dizilerin, sosyal medyanın adeta vaktimizi asgari 3-5 saat heba ettiği şu zamanda herkesin 5-10 dakika ayırarak ulaşacağı bir saadet ve huzur limanı olacak bu kitabı okuyun, okutun hatta hediye edin. İki dünyada da karlı olacaksınız inşallah. Selam ve dualarımla” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2023, 14:29

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109