Avrupa’daki Elazığlılar Frankfurt'ta Buluştu

Avrupa'da yaşayan Elazığlılar, Frankfurt kentinde düzenlenen dayanışma gecesinde bir araya geldi.

Avrupa’daki Elazığlılar Frankfurt'ta Buluştu

Almanya'nın Frankfurt kentinde Avrupa'da yaşayan Elazığlılar bir araya geldiler.

Avrupa Elazığlılar Derneği tarafından düzenlenen eğlence ve dayanışma gecesi büyük ilgi gördü.

Geceye Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı, AK Parti Siyasi ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı Ömer Serdar, MÜSİAD Almanya başkanı, Frankfurt Başkonsolosu, Mainz Başkonsolosu, UID Hessen Bölge Başkanı, TDİHK Başkanı çeşitli dernek temsilcileri ve Avrupa'nın çeşitli şehirlerinden yaklaşık bin Elazığlı katıldı.

Avrupa Elazığlılar Derneği Başkanı Muharrem Akan yaptığı konuşmada, derneğin, kurulduğundan bu yana amaçları doğrultusunda çalışmalar yaptığını ve bugüne kadar bir çok projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

AKAN: TÜM BU ÇALIŞMALARI HEMŞERİLERİMİZE SAYESİNDE GERÇEKLEŞTİRDİK

Elazığ'daki depremzedelere ve engelli vatandaşlara yardım ettiklerini ifade eden Akan, "Elazığ'daki Depremzede çocuklara 1023  giysi yardımında bulunduk. Ayrıca 33 Engelli vatandaşımıza akülü araba hediye ettik. Tüm bu çalışmaları hemşerilerimize sayesinde gerçekleştirdik" dedi.

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ile Ömer Serdarda kısa birer teşekkür konuşması yaptı.

Eğlence ve Dayanışma Gecesinde sahne alan Elazığlı sevilen Sanatçılar  Ahmet Karacan, HGS Hayati Demirel, Ayhan Adar, Ahmet Yıldırım, Habip Yıldız ve Eren Poyraz Elazığ türküleriyle davetlileri coşturdu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner109