Ayda Bebeğin Babasına Elazığ’dan Telefon Geldi

Tam 91 saat sonra enkazın altından sağ kurtularak, herkese umut olan minik Ayda’nın annesi son yolculuğuna uğurlandı. Eşini toprağa veren acını eş, Elazığ’dan enkaz altından çıkan bir teyzenin kendini aradığını belirterek, “Bu işin doğusu batısı yok, herkes tek yürek olmuş” dedi.

Ayda Bebeğin Babasına Elazığ’dan Telefon Geldi

Toprağın altından 91 saat sonra gelen sesle; Arama kurtarma ekipleri, sesin geldiği yere doğru yöneldi.

Herkesin aklında tek soru; olabilir miydi?

91 saat geçmişken, bir kişi daha sağ çıkabilir miydi?

İşte Ayda bebek akıllardaki bu sorulara yanıt verdi ve herkese umut oldu.

Toprak altından bakan ürkek gözleri, öpmeye kıyılmayan yüzü ile, Ayda bebek depremin sembolü oldu, tıpkı 65’inci saatte kurtarılan Elif bebek gibi.

Ayda bebeğin, annesi onun kadar şanslı olamadı.. Enkazın altından kurtarılamayan anne Fidan Gezgin son yolculuğuna uğurlandı.

Cenaze törenine, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger de katıldı

Törenin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Baba Uğur Gezgin, Elazığ’dan bir yaşlı teyzenin kendisini aradığını söyledi.

İzmir’den gelen acı haberle birlikte Elazığlılar tek yürek olmuş ve İzmirlilerin acısını yaşamışlardı.  O acıyı en derinden hisseden Elazığlı teyze de baba Uğur Gezgin’i gecenin 12’sinde arayarak, acılarının ortak olduğunu söylemiş.

BABA Gezgin: ÇOK BAĞLI BİR MİLLETİZ

Baba Uğur Gezgin, “Dün gece 12’de beni yaşlı bir teyze aradı. Elazığ’da depremde göçükten çıkmış hüngür hüngür ağlıyor. O dualar ayakta tuttu. Çok bağlı bir milletiz. Bunun Doğusunu Batısını karıştırmak isteyenler var. Yok. Kadın hüngür hüngür ağlıyor. Herkes yardım getiriyor. Kimler kimler. Aklınız hayaliniz durur. Herkes sağ olsun” dedi.

VİDEO:

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Emre
Emre - 3 yıl Önce

Siz hiç depremde yıkılan bir belediye başkanı vekil bakan evi gördünüz mü hayır olan herzaman vatandaşa olur MütaİTLER malzemeden çalıp ev yapar halka cefasını çeker yarın unutacaksınız aydayı peki ayda annesini unutabilcekmi

Elz_34
Elz_34 - 3 yıl Önce

Bu olay da unutulur gider 1-2 seneye.Eski sistem yine devam eder,biraz parası olupda mesleği olmayan,herzaman olduğu gibi müteahhitlik yapar, ve bu manzaraları görmeye devam ederiz. yöneticilerimiz bizim içimizden,hak ettiğimiz gibi yönetiliyoruz

Melek Yalman
Melek Yalman - 3 yıl Önce

Ben aydinda oturuyor o depremi bizde hissettik cok kotuydu vAllahi ama beni ayda bebek kadar hic birşey etkilemedi o cocuk benim hayatimi degişdirdi sanki benim kizim oradan cikmiş gibi o cocuk hep benim aklimdan insan bukadar mi etkilenir ya gecem gündüzüm de hep Allah onlarin yardimci si olsun insAllah hep duva onlarla ben aydinda ayda izmir de ah keşke onu görem sarilsam ona hep agliyom onu görumcem canim benim hep enkaz vidyolarini izliyom ve cok agliyom Allahim cok zor vAllah

SIRADAKİ HABER

banner137