Bakan Adil Karaismailoğlu Kömürhan Köprüsü’nden Makam Aracıyla Geçti

Elazığ ve Malatya'nın bağlantı noktası olan Kömürhan Köprüsünün açılış töreninin ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kömürhan Köprüsünü makam aracıyla geçti.

Bakan Adil Karaismailoğlu Kömürhan Köprüsü’nden Makam Aracıyla Geçti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kömürhan Köprüsünün açılış törenine katılmak üzere bugün Elazığ’a gelmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ Kömürhan Köprüsü ve Bağlantı Tüneli açılış törenine Vahdettin Köşkü’nden videokonferans yöntemiyle katıldı.

Bakan Karaismailoğlu'nun konuşmasının ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telekonferans yöntemi ile bağlantı yaparak konuşmasını gerçekleştirdi.

Yatırım değeri 720 milyon lira olan Kömürhan Köprüsü ile ilgili bilgiler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının ardından Bakan Karaismailoğlu, Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Malatya Valisi Aydın Baruş, her iki şehrin belediye başkanları ve milletvekillerinin katılımıyla kurdele kesilerek açılış gerçekleştirildi.

MAKAM ARACIYLA KÖPRÜDEN GEÇTİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Fırat Nehri üzerinde yapılan ve Tek pilonlu ve orta açıklığının 380 metre olması sebebiyle dünya literatüründe 4. sırada yer alan köprü’yü katılımcılar köprüden önce yürüyerek karşıya geçti.

Bakan Karaismailoğlu daha sonra kendi kullandığı makam aracıyla köprüden geçti.

VİDEO:

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2021, 17:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Pertek Köprüsü
Pertek Köprüsü - 3 hafta Önce

3 yıl da bitmesi planlana ancak 7 yılda tamamlanmasına karşılık yinede güzel emeği geçenler varolsun. Darısı 2007 de verilen 2011 yılında tekrarlanan 14 ili biribirine bağlayan Elazığ ve Trabzon arasındaki süreyi yarıyarıya azaltacak Pertek sözünün yerine getirilmesinde

Gakgo
Gakgo - 3 hafta Önce

Bindiği araba 1 milyon gelin 15 bin liralık arabayla çarşıda gezin yolların nasıl olduğuna siz karar verin

Ayrıntı..
Ayrıntı.. - 3 hafta Önce

Aracın ibresine dikkat..

Ayrıntı..
Ayrıntı.. - 3 hafta Önce

Aracın ibresine dikkat..

SIRADAKİ HABER

banner7