Bakan Karaismailoğlu, AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti

Elazığ ziyaretlerine devam eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti. Partililer ile bir araya gelen Bakan Karaismailoğlu yaptığı konuşmada, “Elazığ halkı yaptığımız hizmetlere duasını eksik etmemiş, her zaman yanımızda olmuştur. Bizim de zaten beklediğimiz ödül bundan fazlası değildir” ifadelerini kullandı. 

Bakan Karaismailoğlu, AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun Elazığ ziyaretlerinde bir sonraki durağı AK Parti İl Başkanlığı oldu.

Bakan Karaismailoğlu'na ziyaretlerde AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık,  Zülfü Tolga Ağar  ile Zülfü Demirbağ, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ile birlikte ilgili kurum müdürleri eşlik etti.

AK Parti teşkilatı ile bir araya gelen Bakan Karaismailoğlu, AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’dan parti çalışmaları ile ilgili brifing aldı.

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’ın satırbaşları şöyle;

“MİLLETİMİZİN HASRETİNİ ÇEKTİĞİ HİZMETLERİ AZİZ ŞEHRİMİZLE BULUŞTURMUŞTUR”

“Göreve geldiği günden itibaren ülke genelinde ve yerelde önemli hizmetlere imza atan çok kıymetli bakanımızı parti binamızda ağırlamaktan mutluluk duyduğumu ifade ediyor, teşkilatım adına kendilerine hoş geldiniz diyorum.  Sayın Bakanım, aziz şehrimiz merkez ilçe ile beraber 11 ilçe 9 beldeden oluşmakta olup tüm ilçe ve beldelerimizde gurur ve özveriyle çalışan AK Teşkilatlarımız bulunmaktadır. 7 ilçemiz ve 7 beldemizde AK Partili belediye başkanlarımız vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Genel ve yerel seçimlerde hemşerilerimiz desteklerini bizden esirgememişlerdir. Hükümetimiz de halkımızın bu desteğine şehrimize getirdiği hizmetlerle en güzel şekilde karşılık vermiş, milletimizin hasretini çektiği hizmetleri aziz şehrimizle buluşturmuştur.

“HÜKÜMETİMİZ ELAZIĞ HALKININ YANINDA OLDUĞUNU BİRÇOK KEZ GÖSTERMİŞTİR”

Öte yandan devletimiz ve hükümetimiz her fırsatta Elazığ halkının yanında olduğunu birçok kez göstermiştir. Zira bilindiği üzere 24 Ocak'ta şehrimiz büyük bir deprem yaşadı. Bu depremde 37'si Elazığ, 4'ü Malatya'da olmak üzere 41 kişi hayatını kaybetti. Ben hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. Depremin hemen ardından devletimiz tüm imkanlarıyla seferber oldu ve aziz milletimizin yaralarını sarmaya gayret gösterdi. Ben buradan yaralarımızı saran, bunun için tüm imkanlarını kullanan tüm yetkililerimize şükranlarımı sunuyorum.

“AZİZ ŞEHRİMİZE POZİTİF AYRIMCILIK SAĞLAYACAĞINIZI BEKLEDİĞİMİZİ BELİRTMEK İSTİYORUM”

Hepinizin de bildiği gibi partimizin iktidar olduğu 2002 yılından itibaren ulaştırma ve alt yapı anlamında şehrimize çok önemli hizmetler kazandırıldı. Bu hizmetlerin önümüzdeki süreçte de artarak devam edeceğine yürekten inanıyor, sayın bakanımızın da büyük bir deprem yaşayan  aziz şehrimize bu noktada pozitif ayrımcılık sağlayacağınızı beklediğimizi belirtmek istiyorum. Ben bu duygu ve düşüncelerle Sayın bakanımıza ziyaretlerinden ötürü bir kez daha teşekkür ediyor, vereceği yatırım müjdelerinin şehrimize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum…”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun satırbaşları şöyle;

“KARIŞ KARIŞ ANADOLU’MUZU GEZİYORUZ”

“AK Parti Elazığ İl ve İlçe Teşkilatlarımızın çok değerli yöneticileri; Sevgili dava arkadaşlarım, Şehirleri gibi ‘aziz’ kardeşlerim, Gakgoşlar... Doğu’nun incisi, 4000 yıldır medeniyetin beşiği, kadim şehrimiz Elazığ’a gelip, sizlerle birlikte hasbihal etmekten büyük mutluluk duyuyorum. Ülkemizin her yöresinde devam eden ulaştırma ve altyapı çalışmalarımızı yerinde incelemek üzere her hafta en az 2 veya 3 şehrimize gidiyoruz. Vatanımıza ve insanımıza duyduğumuz sevda ile karış karış Anadolu’muzu geziyoruz.  Ülkemizin her noktasında tamamlanmış olan projelerimize değer katmak, devam eden projelerimizin de en hızlı, en nitelikli şekilde tamamlanması için titiz bir çalışma sürdürüyoruz.  Gün oluyor Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte Botan Köprüsü’nü açıyoruz. Gün geliyor, bölgenin altın kolyesi olan Kuzey Marmara Otoyolu’nun bir kesimini hizmete sunuyoruz. Türkiye’nin en Akıllı Yolu Ankara-Niğde Otoyolu’nun kurdelasını keserken, gözümüz Filyos Limanı’ndaki çalışmalarda oluyor.

“İŞİMİZ ÇOK, SORUMLULUĞUMUZ BÜYÜK”

Cumhuriyetimizin yüzüncü kuruluş yıldönümünde, ülkemizi, kara, hava, demir ve denizyollarında ve hatta uzay çalışmalarında bölgesinde lider bir ülke haline getirmek en önemli hedefimiz.  Bunun da ötesinde; dünyanın en güçlü ekonomilerinden biri olmak için çalışıyoruz. Sadece birkaç şehrimizi ya da belli bölgeleri değil, her köyümüzü, her kasabamızı kalkındırıp, refahı tabana yaymazsak gelişmiş bir ülke olmaktan bahsedemeyiz. İşte tam bu noktada sorumluluk alanımız gereği önemli vazifeler karşımıza çıkıyor: Çünkü Bir coğrafyada ekonomik gücü sürdürülebilir kılan en önemli temel değerlerden biri çağdaş bir ulaştırma ve altyapı sistemi. Ekonomik canlılık, yeni iş olanakları, ticaret, sanayi, tarım, eğitim, kültür, hep ulaştırma ve haberleşme ile birlikte büyüyor, gelişiyor. Ulaşım ağlarımız yük, yolcu ve data taşımada vatanın her noktasını dünya ile bağlayarak aslında ekonomik ve sosyal bağlarımızı da güçlendiriyor.  Bu nedenle işimiz çok, sorumluluğumuz büyük.

“KENDİ TEKNOLOJİSİNİ ÜRETEN BİR ÜLKE OLMAK İÇİN ÇALIŞMALIYIZ”

Davamızı geleceğe güçlendirerek taşıyabilmek için yaptığımız her işin kalbine gençlerimizi koymamız çok çok önemli. Gençlerimiz yani, bu dünyada en değerli, en sevgili varlığımız evlatlarımız.  Nasıl hepimiz evde kendi çocuğumuzun gözünün içine bakıyor, üzerine titriyorsak, Bu ülkenin bütün evlatlarını da kendi evladımız gibi görerek, beklentilerine, heyecanlarına, hayallerine, isteklerine kulak vermek zorundayız. Yüzümüzü geleceğe dönerek, dijitalleşen dünyayı yakalamış, kendi teknolojisini üreten bir ülke olmak için çalışmalıyız. Çocuklarımızın her biri dünyanın gelişmiş ülkelerindeki akranlarıyla aynı imkanlara sahip olarak hayata artı değerle başlamalı. Her biri bir kıymet olan gençlerimize, köyde olsun, kentte olsun, yaptığımız işlerle umut ve özgüven aşılamalı, ülkeleriyle gurur duymalarını sağlamalıyız.

“GÜÇLÜ OLMA YOLUNDA GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak, gelecek vizyonumuz doğrultusunda, yarını inşa etmek üzere pek çok katma değerli adım attık.  Akıllı Ulaşım Sistemleri Eylem Planı’nı ortaya koyduk. 5A ve 5B uydularımızı kısa bir süre içinde fırlatmaya hazır hale getirdik. Yönetimden hizmet aşamasına kadar tüm yük ve yolcu taşıma süreçlerinde dijitalleşmeyi hızlandırdık. Üniversitelerle AR-GE laboratuvarları oluşturduk. Şehir içi hareketlilikte çevreci ve verimli araçları destekleyen düzenlemeler yayınladık. Demiryollarımızda, denizyollarımızda, karayolları ve havayollarında reform niteliği taşıyan projeler hayata geçirdik, Yenilenebilir enerji ile çalışan ulaşım araçlarının ar-ge’si ve üretiminde bizzat yer aldık. Milli Elektrikli Trenimizi raylara indirdik. Avrasya Tüneli, Kuzey Marmara Otoyolu, 1915 Çanakkale Köprüsü, Osmangazi Köprüsü gibi dev projeleri hayata geçiren atılımcı geleneğimizi, günün yeni ihtiyaçlarını da yanıtlamak üzere çok yönlü bir hale getiriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliği ve bizlere işaret ettiği hedeflerle, vatanımızı sadece karasal bir coğrafya olarak görmüyor, Mavi vatanımızda, hava sahamızda, siber vatanda ve hatta görünge haklarımızla, ‘uzay vatanımızda’ güçlü olma yolunda gece-gündüz çalışıyoruz.

“NİCE PROJELERİMİZ YOĞUN BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR”

Milli Ulaşım ve Altyapı Politikalarımızı bu bakış açısıyla oluşturduk.  Her şey Türkiye için! Her şey aziz milletimizin refahı için!! Ülkemize hizmet aşkıyla büyük eserler verdik.  Bugüne dek yapılanmayanları yaptık. Halkımız pek çok yenilikle bizim sayemizde tanıştı. AK Parti Hükümetleri döneminde son on sekiz yılda ulaşım ve iletişim altyapısına yaklaşık 902 milyar liralık yatırım gerçekleştirdik. Bölünmüş yol uzunluğumuzu, 6 bin 100 kilometreden 27 bin 500 kilometrenin üzerine çıkardık. 26 olan havalimanı sayımızı 56’ya yükselterek, havayolunu ‘halkın yolu’ yaptık. Bakü-Tiflis Kars demiryolu hattı ve Marmaray’ı yaparak Pekin’den Londra’ya kadar uzanan ‘demir ipek yolu’nu tamamladık. 1915 Çanakkale Köprüsü, Filyos Limanı, Ankara-Sivas ve Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren hatları gibi daha nice projelerimiz yoğun bir şekilde devam ediyor.

 

Tüm Türkiye’de olduğu gibi gözbebeğimiz Elazığ’da da ulaşım ve iletişim altyapı çalışmalarımız hızla devam ediyor. 1993-2003 yılları arasında, Elazığ’a yapılan karayolu yatırım tutarı, sadece 217 milyon lira iken, son on sekiz yılda bu rakamı tam 32 kat artırarak, 4 milyar 114 milyon liraya çıkardık. 2003’ten önce Elazığ’daki bölünmüş yol uzunluğunu 33 kilometreden yaklaşık 11 kat artırarak 356 kilometreye çıkardık. 2003-2020 yılları arasında Elazığ’a ulaşım ve iletişim yatırımları olarak 5 milyar 950 milyon liranın üzerinde harcama yaptık. Bugün itibariyle Elazığ il sınırlarında devam eden 9 karayolu projemizin proje tutarı, 2 milyar 512 milyon liradır.

“ELAZIĞ HAVALİMANI  YENİ PİSTİ 2021 HAZİRAN’INDA TAMAMLAYIP, HALKIMIZIN HİZMETİNE SUNACAĞIZ”

İlk olarak; Havalimanımızın ikinci pistinin inşaatını yerinde inceledik. Elazığ havalimanındaki artan yolcu trafiği ve mevcut pistin onarım ihtiyacı nedeniyle, ikinci pist yapımına başladık. Projemizde bugüne kadar % 80’den fazla ilerleme kaydettik. 3 bin metre uzunluğunda ve 45 metre genişliğinde olacak pistimize ek olarak 550m ye 133 metre uzunluğundaki apron yapımı da devam ediyor. Elazığ Havalimanı Yedek/Yeni Pisti, Yeni apronu ve mütemmim işlerini, 2021 Haziran’ında tamamlayıp, halkımızın hizmetine sunacağız.

“ELAZIĞ HALKI DA YAPTIĞIMIZ HİZMETLERE DUASINI EKSİK ETMEMİŞTİR”

Türkiye’ye ilişkin olsun, Elazığ’a ilişkin olsun, projelerimizi duyduklarında hep ‘hayal’ dediler. Ama hayal sanılanları gerçekleştirdik, gerçekleştiriyoruz. Başarılarımız ardı ardına geliyor. Çünkü bizim devlet geleneğimizde, halka hizmet ‘hakka hizmettir. Elazığ halkı da yaptığımız hizmetlere duasını eksik etmemiş, her zaman yanımızda olmuştur. Bizim de zaten beklediğimiz ödül bundan fazlası değildir.  Elazığ Teşkilatımıza birlik, dirlik ve başarılar diliyorum. Gakgoşlar diyarı el aziz bir başkaymış. bunu da güzide şehrimizi ziyaret ederek bizde tecrübe etmiş olduk. 8 köşe kasketi, süt kalesi Harput’u, Kömürhan Köprüsü ve daha nice değerlere sahip şehrimizin sevgili gakgoşlar. Allah’a emanet olun, kalın sağlıcakla…”

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2020, 13:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Samet
Samet - 3 yıl Önce

Elazığın bekleyen çok sayıda ulaşım sorunu var, ülke geneli projeleri biliyoruz Elazığ için yapılacak projeler ne örneğin Pertek köprüsü

.
. - 3 yıl Önce

Kuzey çevre yolu ne oldu? Ne zaman bitirilecek?

Ahmet çavuş
Ahmet çavuş - 3 yıl Önce

Bu Bakanlar seçilmiş değil atanmış atanmışların sisyasi partilerde ne işi var madem gitti neden diğer siyasi partilere gitmemiş

SIRADAKİ HABER

banner137