Bakan Kurum, Elazığ'da Deprem Konutlarını İnceledi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 24 Ocak depreminden sonra şantiyeye dönen Elazığ'da yapımına başlanan bir çok noktadaki deprem konutlarını yerinde inceledi, örnek daireleri gezdi.

Bakan Kurum, Elazığ'da Deprem Konutlarını İnceledi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 24 Ocak’ta 41 kişinin yaşamını yitirdiği, binlerce yapının hasar gördüğü deprem sonrası yapılan çalışmaları yerinde incelemek üzere Elazığ’a geldi.

Kente gelen Bakan Kurum ilk olarak Karşıyaka ve Çatalçeşme Mahallelerindeki yapımı devam eden deprem ile kentsel dönüşüm konutlarını inceledi.

Burada şantiye alanında yapıların son durumunu tek tek gezerek bilgi alan Bakan Kurum, örnek daireleri de gördü.

2 mahalledeki çalışmaları yerinde gören Kurum, daha sonra Değirmenönü köyüne geçerek inşaatı devam eden köy konutlarının olduğu şantiye alanını gezerek bilgi aldı.

Bakan Kurum’a Vali Erkaya Yırık, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık,Zülfü Tolga Ağar. Zülfü Demirbağ, bakanlık heyeti ile ilgili kurum müdürleri eşlik etti.

Kentte diğer mahallelerdeki çalışmaları da yerinde inceleyecek olan Kurum'un, basın açıklaması sonrasında katılacağı toplantının ardından Malatya'ya geçeceği aktarıldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
ne desem
ne desem - 2 yıl Önce

ah be elaziz ah kalabalık çok ama halin harap derdin çok

Dekorasyon 23
Dekorasyon 23 - 2 yıl Önce

Bakanımıza Karşıyakadan Sevgiler Saygılar... Başarılar Diliyorum.

Ş. Alabalık
Ş. Alabalık - 2 yıl Önce

Vekillerimizin yalakalıktan başka bir şeye yaramadığını tekrar gördük.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109