Bakan Kurum Millet Bahçesi'nde İncelemelerde Bulundu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ ziyareti kapsamında Millet Bahçesi’nde de incelemelerde bulundu. Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan hain saldırıya değinen Bakan Kurum, “3 şehidimizin haklarını ödeyemeyiz. Allah rahmet eylesin. Ama biz onların Elazığ’daki anılarını yaşatmak adına bu millet bahçesinde onları temsil edecek anıtımız olacak” dedi.

Bakan Kurum Millet Bahçesi'nde İncelemelerde Bulundu

Bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Elazığ’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un ilk ziyaret ettiği yerlerden birisi yapımı devam eden Millet Bahçesi oldu.

Elazığ Emniyet Müdürlüğü’nün eski yerine yapılan Millet Bahçesinde incelemelerde bulunan Bakan Kurum’a Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze ve Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ da eşlik etti.

Ardından yapımı devan eden millet bahçesini inceleyen Bakan Murat Kurum, açıklamalarda bulundu.

KURUM: 3 ŞEHİDİMİZİN HAKLARINI ÖDEYEMEYİZ

Millet bahçesinin olduğu yerde 3 kahraman polisinin şehit olduğunu anımsatan Bakan Kurum, “Böyle şehitlerimiz olduğu sürece inşallah bu milletin yolunu kimse kesemeyecek. İstikbalini kimse kesemeyecektir. Bizde kararlı bir şekilde vatandaşımıza hizmet etme yolunda projelerimizi gece gündüz takip etmek ve Elazığ’ımızı bulunduğu noktadan daha yukarıya çekecek adımları atmak için çalışıyoruz. Bu Doğu Anadolu fay hattının 26 kilometre yakınında şehir merkezimiz. Elazığ’ımızdaki kentsel dönüşümü, millet bahçelerini, hem Keban hem de Hazar Gölü'müzde bırakılan atık suları bitirmek üzere bu kararları almak üzere şehre geldik. İncelemeler yapıyoruz ve yarında devam edecek. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ruhuna uygun bir şekilde, valimiz, belediye başkanlarımız, vekillerimizle birlikte vatandaşımızın yaşam kalitesini yükseltecek projelerin kararlarını alacağız. Burada 26 bin metrekarelik alanda sadece emniyet müdürlüğü binamız vardı. Bir terör eylemi sonucunda patlama meydana geldi. 3 şehidimiz oldu. 3 şehidimizin haklarını ödeyemeyiz. Allah rahmet eylesin. Ama biz onların Elazığ’daki anılarını yaşatmak adına bu millet bahçesinde onları temsil edecek anıtımız olacak. Yine kıraathanemize yürüme alanlarında, koku bahçelerinde koşu alanlarında her noktada biz onları hissedeceğiz. Yine parkın içerisinde Elazığ’ın tarihinde kahramanlıklarıyla ön planda çıkmış büyüklerimizi de hatırlatacak önemli tanıtım broşürleri olacak. Burası 7-24 saat yaşayacak bir park olacak” şeklinde konuştu.

KURUM: BUNDAN SONRADA AYNI CEVABI VERECEĞİMİZİ NET BİR ŞEKİLDE TÜM DÜNYAYA GÖSTERDİK

Ayrıca Barış Pınarı Harekatına da değinen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Cumhurbaşkanımızın talimatları çerçevesinde başlatılan operasyonda şuan için hem havadan hem de karadan Suriye’ye barış getirmek için Barış Pınarı Harekatı'nı başlatılmış bulunuyoruz. Başarılı bir şekilde yürütüyoruz. Kahraman Mehmetçiklerimiz adım adım operasyonun neticelenmesi noktasında kararlı bir şekilde ilerliyorlar. Bu bebek katillerinin girdiği inlerden çıkması noktasında bugüne kadar ne cevap verdiysek bundan sonrada aynı cevabı vereceğimizi net bir şekilde tüm dünyaya gösterdik. Göstermeye de devam edeceğiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 20:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7