Bakanlık Ekipleri Stadyumda İnceleme Yaptı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım, inşaat ve İşletmeler Genel Müdürlüğü tarafından ilimize gönderilen teknik ekip tarafından, yapımı devam eden ilimizin en büyük yatırımlarından olan Elazığ Stadı ve Spor Salonunda bir dizi incelemelerde bulundular.

Bakanlık Ekipleri Stadyumda İnceleme Yaptı

Bakanlığımız Yatırım, İnşaat ve İşletmeler Genel Müdürlüğüne bağlı uzman kontrol mühendisleri, Yüklenici firma, İl Müdürlüğümüz bünyesinde ki uzman ekiplerimiz ve İl  Müdürü Abdulsamet Eren, Şube Müdürleri Levent Aytar ve Alattin Özdemir Elazığ Stadyumunda ve Spor Salonunda incelemerlerde bulundu.

DEPREM VE PANDEMİYE RAĞMEN GİDİŞATTAN MUTLUYUZ

 İl Müdürü Abdulsamet Eren;  Özellikle Elazığ'ımızın yaşadığı Deprem ve Pandemi sürecine rağmen küresel olarak yaşanan sıkıntılar nedeniyle sekteye uğramasına rağmen Stad inşaatının, Betonarme işlerinin %95 seviyesinde tamamlandığını, Çelik işlerinin ise devam ettiğini görüyoruz. Tribün çatısı makaslarının da Kasım ayı içerisinde başlayacağını ön görmekteyiz.

tribün basamak prekastlarının montesi kuzey kale arkasında tamamlanmak üzere olduğu, yıl sonu gibi tamamının bitirileceği planlanmakta...

Tribün temelinin 2019 ekim ayında atıldığını, bir yıllık süre zarfında kazı temel ve beton işlerinin tamamalanarak tribün işlerinin devam ettiğini, bu sebeple Yüklenici firmaya verilen 653 günlük süre içersinde tamamlaya çalışılarak, Elazığ Sporuna kazandırılması hedeflenmektedir, dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Hayri
Hayri - 3 yıl Önce

Araç park yeri sıkıntısı için de çözümler üretilmeli

Erenb
Erenb - 3 yıl Önce

Çalışanların parasını vermiyorlar sigortasını yatırmıyorlar bunlarında haber yapın paramızı alalım....

SIRADAKİ HABER

banner137