Bal: Sağlık Çalışanlarının Sinesine Adeta Bir Ok Gibi Saplanmıştır

Fırat Üniversite Hastanesinin 3’lü vardiya sistemine geçmesi ile ilgili açıklama yapan sağlıkçılar, “Sesimize Kulak Verin” çağrısı yaptı.

Bal: Sağlık Çalışanlarının Sinesine Adeta Bir Ok Gibi Saplanmıştır

Fırat Üniversitesi hastanesinde çalışan sağlıkçılar hastane önünde toplanarak, üçlü vardiya sistemi ile ilgili açıklama yaptı.

BAL: SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SİNESİNE ADETA BİR OK GİBİ SAPLANMIŞTIR

Sağlık Hak- Sen Fırat Üniversitesi Hastanesi Temsilcisi Haluk Bal, “Çalışma sistemimizin bize yaşattıkları sıkıntıları kamuoyuna aktarabilmek için toplandık. Çünkü itirazımız var! üçlü vardiya sistemi, pandemi süresince canla, başla çalışan sağlık çalışanlarının sinesine adeta bir ok gibi saplanmıştır. Sağlık emekçileri bu sistemde her gece kan ağlarken, onların iyiliği için yaptık. Demelerine üzülüyor ve sitem ediyoruz. Sağlık çalışanları eşleriyle olan nöbet çakışmaları nedeniyle çocuklarını bırakacak bir yer bulamadıkları için çoğu nöbetlerine maalesef çocuklarını da yanlarında getirmek zorunda kalmışlardır. Bu şekilde çalışmak aile bütünlüğümüze doğrudan zarar vermektedir. Bu sistemin sağlık çalışanlarını meslekten soğuttuğunu ve boyunlarını büktüğünü ne yazık kiifade etmek durumundayız. Pandemi döneminde canını ortaya koyup çalışan bu emekçi arkadaşlarımızın yüklerinin hafifletilmesi gerekirken üçlü vardiya sistemi resmen ceza gibi tatbik edilmiştir. Altını çizerek söylüyorum ki, bu sistemde devam edecek gücümüz artık kalmamıştır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 16:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
sağlıkçı
sağlıkçı - 3 hafta Önce

Bu sistemi getiren başta sayın rektör ve idareciler;Sizler acaba gece 00:00 da işe gelseniz ne hissederdiniz?Hani aile kavramı hani çocuk kavramı?Hani çalışan psikolojisi?Çalışan sağlığı.Oturduğunuz yerden absürd kararlar çıkarmak kolaydır.Hadi gelin sizide üç vardiya çalıştıralım bakalım ne hissedeceksiniz?Yaptığınız şey asla insani ve vicdani değildir.

ruh sağlığı
ruh sağlığı - 3 hafta Önce

"Altta kalanın canı çıksın" mantığı ile çıkarılan kararlarda iş barışı ve iş verimi beklemek imkansızdır.En zor salgın döneminde bu alınan karar iş huzurunu,iş barışını,verimliliği kesinlikle düşürmektedir.Bu kararın alan sayın idareciler verimliliğin ve iş huzurunun düşmesinden siz 1.dereceden sorumlusunuz

şevket şeker
şevket şeker - 3 hafta Önce

bu eylemlerde acaba kaç tane sağlıkçı var

SIRADAKİ HABER

banner7