Başhekimin Vefatı Ardından Rektör Açıklamalarda Bulundu

Elazığ’da meydana gelen kan dondurucu olayda Başhekim Prof. Dr. Sait Berilgen’in hayatını kaybetmesi ardından Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kutbeddin Demirdağ açıklamalarda bulundu.

Başhekimin Vefatı Ardından Rektör Açıklamalarda Bulundu

Rektör Demirdağ: "Bir Kardeşimi Kaybetmiş Gibiyim"

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kutbeddin Demirdağ morgda adli işlemlerin devam ettiğini dile getirerek, “Yarın saat 10.30 da burada Fırat Üniversitesi hastanesinin önünde bir tören düzenlenecektir. Akabinde de öğle namazına müteakiben Üniversite camisinde cenaze namazı kılınacak ve Harput’taki aile mezarlığına defin edilmesi planlanıyor. Durumlarda bir değişiklik olduğunda sizleri bilgilendireceğiz. Bu vesile ile bu menkul olayı tekrar kınıyoruz. Bu tür olayların bir daha yaşanmaması için dua edeceğiz.  Tedbirlerin alınmasını düşünüyoruz ama tabi ki bu tedbirlerin üstünde bir olaydı. Başımız sağ olsun, sağlık camiasının başı sağ olsun. Bir kardeşimi kaybetmiş gibiyim yıllardan beri beraber olduğum bir kardeşimizi kaybettik. Allah bize ve yakınlarına sabırlar versin” dedi.

Rektör Yardımcısı Tanyıldızı: "Elazığ’a Yapılmış Bir Saldırı"

Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sadettin Tanyıldızı olayın ardından, “Örnek idareci profillerinden biriydi. Görevini ibadet aşkı ile yapıyordu Sait hocam. Fakat bu olay aslında ibretlik bir olaydır. İnsani bir kişiydi bütün çalışanlara karşı. Sait hocam kimseyi reddetmez herkes ile konuşur kabul ederdi. Bu olay ise çok enteresan bir olay bunun şahıs ile hiçbir alakası yok üniversite ile ilgilide bir durum yok ticari ilişki yok sadece firma sahibi konuşmaya geliyor ve içeride bu olay meydana geliyor. Aslında bütün iyi niyetli devlet memurlarına yapılmış bir saldırı aslında Elazığ’a yapılmış bir saldırı. Buna karşı bütün herkesin tepki koymadı lazım. Toplumun kendi tepkisini göstermesini istiyoruz biz. Üniversitede Sait kardeşimizin başına gelen herkesin başına gelebilecek bir durumdur. Bu yüzden halkımızdan tepki bekliyoruz. Hesabını şüphesiz Allaha verecek kendi amelleri ile beraber gidiyor. Üniversitemiz büyük bir kayıp yaşadı. Özellikle hastanemiz bir süre kendine gelmekte zorlanacak her şey yolunda giderken bir anda bu olay olması. Çünkü Sait hocamızın her şeyde emeği ve imzası var. Bu gün burada hiç hesapta olmayan ve beklenmeyen olay için buradayız ve bakın ne konuşuyoruz. Rabbim rahmetini inşallah esirgemez yapılacak bir şey yok. Koltuğuna oturup da yapışan kalkmayan biri değil. Hekim olarak ideal bir tipti. Bölgelerden gelen insanlara hiç ayrım yapmaksızın çalışan emek veren bir kişiydi. Hastanemiz kendi hizmetlerine devam edecektir. Konuyla ilgili sağlık hizmetlerinin devam edeceği tedbirler alınmış” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2017, 22:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137