Başkan Akın: Herzog'un Ziyareti Sonlandırılmalı

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Akın ve partililer, öğretmenevi önünde toplanarak İsrail Cumhurbaşkanı’nın Türkiye’ye gelmesini kınadı.

Başkan Akın: Herzog'un Ziyareti Sonlandırılmalı

Saadet Partisi Elazığ Başkanlığı İsrail Cumhurbaşkanı Yitzat Herzog’un Türkiye’ye gelmesine tepki gösterdi.

AKIN: FİLİSTİN'DE MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZE YAPILAN ZULÜM MÜ SON BULDU

Cumhurbaşkanı Herzag'ın Türkiye’ye davet edilişini şiddetle kınadıklarını belirten Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Akın, “Toplanma amacımızı ifade ederek hemen sözlerime başlamak istiyorum; terör devleti İsrail'in Cumhurbaşkanı Herzog'un ülkemize davet edilişini şiddetle kınıyoruz. Anormalliklerin normalleşme olarak takdim edilmesini ise reddediyoruz. Kudüs'e, Gazze'ye bombalar yağdıran, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'yı kirli postallarıyla çiğneyen, çoluk-çocuk, kadın, yaşlı demeden mazlumları katledenlerin ülkemizde yeri yoktur ve olmayacaktır! Bizler, Sn. Cumhurbaşkanı'nın 2013 yılında açıkladığı ve bir türlü gerçekleşmeyen Gazze ziyaretini beklerken; katillerin ülkemize davet edilmesi akıl alır gibi değildir! Bizler hakikaten merak ediyor ve soruyoruz; Bugün değişen nedir? Ne değişmiştir ki böyle bir davette bulunulmuştur? Ne oldu "one minute" çıkışınıza? Bu Herzog denilen adamın Netanyahu denilen katilden farkı nedir? İsrail değişti de biz mi bilmiyoruz; yoksa iktidarda bulunanlar mı çok değişti; bu denklemde değişen nedir; bunu bizlere, aziz milletimize ve mazlum Filistin halkına açıklayın! Filistin'de Müslüman kardeşlerimize yapılan zulüm mü son buldu” ifadelerini kullandı.

AKIN: TÜRKİYE TOPRAKLARI; İŞGAL, SÖMÜRÜ VE TAHAKKÜMDEN KURTULUŞ TOPRAKLARIDIR

Başkan Akın, “Gazze’ye uygulanan abluka mı kalktı? Bu katiller, Filistinlilere uyguladığı soykırımdan vaz mı geçti; yoksa İsrail, bölgemizde kurguladığı tehlikeli planlarından vaz mı geçti? Türkiye toprakları; işgal, sömürü ve tahakkümden kurtuluş topraklarıdır. Emperyalizme karşı kazandığımız Kurtuluş Savaşımız sonucunda bu topraklar bizlere vatan, tüm mazlum coğrafyalara ise umut ışığı olmuştur. Gazi Meclis diye nitelendirdiğimiz Meclis’imiz; gazilik unvanını işgaller karşısında kazandığı zaferle almıştır. Siz, bir başka katil Şimon Peres'in Gazi Meclisimizde konuşturulduğu, alkışlandığı görüntüler birer utanç vesikası olarak arşivlerde ve hafızalarımızda dururken; bugün bir başka utanç verici adımı attınız” şeklinde konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Adem
Adem - 6 ay Önce

Yıllarca müslümanlara zulüm yapan cehape yi de kınasaydınız iyi olurdu.

..
.. @Adem - 6 ay Önce

Hadi ordan sende. CHP müslümanlara zulüm yapmışmış. Ne zulmü yapılmış? Sanırsın AKP'den önce bu ülkede müslümanlık yoktu. Utanmada yalan söylüyorsunuz.

Ahmet çavuş
Ahmet çavuş - 6 ay Önce

One munite unutuldu

Ersen
Ersen - 6 ay Önce

Hele ilk önce şu içerdeki 28 subatcilarla kolkola olmanızı bir izah edin,daha sonra dış meselelerle ilgilenin,biraz ciddiyet.

...
... - 6 ay Önce

sen kınasan ne olur kınamasan ne olur fasülye nimetten saymış kendini

SIRADAKİ HABER

banner109