Başkan Apak: 75 Bin Engellimiz İstihdama Katkı Sunuyor

Memur-Sen Elazığ Şubesi Engelli Komisyon Başkanı Savaş Apak 10-16 Mayıs engelliler haftası münasebetiyle açıklamalarda bulundu.

Başkan Apak: 75 Bin Engellimiz İstihdama Katkı Sunuyor

Memur-Sen Elazığ Engelli Komisyon Başkanı Savaş Apak, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle yaptığı açıklamada, Türkiye’de 75 bin engelli birey in istihdama katkıda bulunduğunu ifade etti.

Memur-Sen Elazığ Engelli Komisyon Başkanı Savaş Apak, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle yaptığı açıklamada, “Memur-Sen için engellilik konusu sadece toplu sözleşme masasının konusu değildir. Bilakis kurulan her masada engelli sorunları ve talepleri en güçlü ve dirayetli bir şekilde dile getirilerek çözüm üretilmektedir. Bu bağlamda yaptığımız en önemli çalışmalardan biri olan engelli kardeşlerimize rehberlik yapacak olan engelli hakları rehberini engelli kardeşlerimizin hizmetine sunduk. Diğer yandan engellilerin yaşamına ışık tuttuğumuz çalıştayımızı gerçekleştirerek sonuç raporlarını başta aile ve sosyal hizmetler bakanı olmak üzere engelli ve yetkili her kesime ulaştırdık. Konfederasyonumuzun gayreti ve kararlı duruşu ile bu alanda bir çok sorun çözüldü ve ilerleme sağlandı. 2002 yılında 5.000 civarında olan kamu memuru sayısı son atamalarla beraber 75.000 civarına çıkmıştır” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137