Başkan Aras: Üniversitemizi Karalamaya Çalışan Hasan Can Kaya’yı Şiddetle Kınıyoruz

Eğitim-Bir-Sen Elazığ 2 No'lu (Üniversite) Başkanı Haluk Aras, Elazığ'a ve Fırat Üniversitesi'ne yönelik küçümseyici yorumlarda bulunan Hasan Can Kaya'ya tepki gösterdi.

Başkan Aras: Üniversitemizi Karalamaya Çalışan Hasan Can Kaya’yı Şiddetle Kınıyoruz

Sosyal Medya platformunda yayınlanan “Konuşanlar” isimli programda Elazığ’la ilgili bir konuşmada Elazığ’ın, program sunucu Hasan Can Kaya tarafından rencide edici cümleler sarf edilmesi Elazığ’da büyük rahatsızlık oluşturdu.

Elaızğ’da Hasan Can Kaya’ya tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor.

Eğitim-Bir-Sen Elazığ 2 No'lu (Üniversite) Başkanı Haluk Aras, Elazığ'a ve Fırat Üniversitesi'ne yönelik aşağılayıcı yorumlarda bulunan Hasan Can Kaya'ya tepki göstererek şunları söyledi;

Fırat Üniversitesi, ülkemizdeki 209 üniversite içerisinde 17. sırada olup, Araştırma Üniversitesi olarak başarı çıtasını sürekli yükseltmektedir.

Bütün dünyada geçerli olan İngiltere kaynaklı uluslararası sıralama kuruluşu olan Times Higher Education (THE) tarafından yapılan alan değerlendirmesi sonucu, Fırat Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri alanında dünyada 301-400 aralığında, Türkiye’de  İTÜ’den sonra 2. sırada,

US News & World Report, Dünyanın En İyi Üniversiteleri 2023 sıralamasına göre Türkiye’de mühendislik alanında 6. sırada yer alan üniversitemiz, 2022 Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi sonuçlarına göre Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde 1. sırada yer almıştır.

Yine, ulusal ve uluslararası savunma sanayi projeleri üreten, birçok başarıya imza atan Fırat Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü hocalarımızın, idari personellerimizin, öğrencilerimizin emekleri yok sayılmış; yaklaşık olarak 2000 civarındaki bölüm mezunlarının diplomaları ayarsız bir karakter tarafından değersizleştirilmiştir.

Bütün bu başarı sıralamalarına rağmen kanaatimce sorun bu şahsın cahilliğinde değil hadsiz oluşundandır. Haddini aşarak üniversitemizi aşağılamaya, karalamaya çalışan Hasan Can Kaya’yı şiddetle kınıyoruz.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER