Başkan Arslan Antalya’da Elazığlılarla Buluştu

20-24 Ekim tarihleri arasında Antalya’da devam eden Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) kapsamında Elazığ yöresel ürünlerinin tanıtımını yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ TSO Yönetim Kurulu, Meclis Üyeleri ve Oda profesyonelleri Antalya Elazığlılar Derneğinde, Antalya’da yaşayan Elazığlılarla bir araya geldiler.

Başkan Arslan Antalya’da Elazığlılarla Buluştu

Toplantıda Başkan Arslan Türkiye’nin turizm başkenti olarak adlandırılan Antalya’da Elazığ’ın birbirinden değerli yöresel ürünlerinin tanıtımının yapılmasının çok değerli olduğunun altını çizdi

GÜLNAROĞLU: ELAZIĞ TSO ÇALIŞMALARI VE GİRİŞİMLERİYLE BİZLERE IŞIK OLUYOR

Elazığ TSO heyetini çok sayıda üyesiyle dernek binasında ağırlayan Antalya Elazığlılar Dernek Başkanı Ali Gülnaroğlu, Elazığ TSO’nun çalışmalarını gurbetteki tüm Elazığlılar gibi kendilerinin de çok yakından takip ettiklerini söyledi. Başkan Gülnaroğlu konuşmasında, “Sayın Başkanım ve çok değerli Oda Yöneticileri bugün sizleri Dernek binamızda üyelerimizle ağırlamaktan çok büyük bir mutluluk duymaktayız. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ilimizin kalkınma ve gelişmesi için çok önemli çalışmalar ve girişimler yapıyor. Bunları medya üzerinden takip ediyoruz. YÖREX Fuarı kapsamında da yine bu gayret ve çabalarınıza şahidiz. Gurbetteki Elazığlılar olarak sizinle gurur duyuyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyoruz. Dernek olarak bizler her zaman sizlerin yanınızda yer almaya devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

 ARSLAN: ANTALYA NÜFUS YOĞUNLUĞU VE TURİZM POTANSİYELİYLE ÇOK ÖNEMLİ BİR FIRSAT

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan’da yaptığı konuşmada, Antalya’nın üç milyon nüfusu ve bir milyonun üzerindeki turizm yoğunluğu ile çok önemli bir fırsat sunduğunu söyledi. Arslan konuşmasında, “Antalya ilimiz bu yoğun nüfus potansiyeli ile çok önemli bir Pazar konumunda. Yine turizm potansiyeli göz önünde bulundurulduğunda ihracat anlamında buradaki turistler üzerinden çok değerli bir ihracat imkanı. Tüm bunları göz önünde bulundurduğumuzda Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak yöresel ürünlerimizin bu önemli pazarda yer almasının ilimiz üretimi ve üyelerimiz açısından çok değerli olacağına kanaat getirdik. Fırat Kalkınma Ajansımızla birlikte fuar için önemli hazırlıklarımız oldu. Odamızın e-Ticaret Platformu olan www.elazigburada.com profesyonellerimiz özellikle b2b görüşmeleri ve e-Ticaret üzerinden Elazığ yöresel ürünlerine ulaşım imkanı hakkında bilgilendirmelerde ve promosyon dağıtımları ile tanıtım faaliyetlerinde bulundu. Odamız profesyonelleri ise başta coğrafi işaretli ürünlerimizin tanıtımı olmak üzere fuar kapsamında yerli ve yabancı işletme ve kurumlarla görüşmeler gerçekleştirerek fuara katılım sağlayan firmalar üzerinden de deneyim paylaşımları yaptılar.

İlimiz çok önemli kültürel değerleri olan bir şehir. Her zaman ifade ediyoruz. Elazığ sıradan bir Anadolu kenti değildir. Binlerce yıllık geçmişi olan Harput’un kadim kültürünün devamıdır. Kendisine özgü musikisi, gastronomisi, şivesi, gelenekleri ve yüzlerce yöresel ürünü ile çok önemli bir medeniyetin oluşturduğu değerler bütünüdür. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak tüm bunların bilinci içerisinde özellikle yöresel her bir ürünümüzün marka değerinin oluşturulması için tüm süreçleri profesyonelce yöneten ve sonuç odaklı hareket eden bir çalışma içerisindeyiz. İlimizin bir yandan ticaretinin geliştirilmesi için yoğun gayret içerisindeyiz. Diğer yandan tarım, hayvancılık, turizm, hizmetler sektörü ve gastronomi alanında da değer üretemeye çalışıyoruz. İstiyoruz ki, dokunulmadık veya ihmal edilen bir alan kalmasın.

Dördüncü yılına yaklaşan hizmet dönemimiz içerisinde geriye baktığımızda an itibarı ile bu hedeflerimizin gerçekleştiğini görmekten çok büyük bir mutluluk duymaktayız. 24 Ocak 2020 depremi ve ardından tüm dünyayı etkisi altına almış olan pandemi süreci elbette hızımızı kesmiştir.

Tüm dünyada olduğu gibi Ülkemiz ve ilimiz ekonomisi de elbette bu süreçte zor günler geçirmektedir. Ancak bugün başlatmış olduğumuz her bir projemizin ilimiz için bugün ne kadar büyük bir değer olduğunu bir kez daha görmekteyiz.

Valiliğimiz, Belediyemiz, Üniversitemiz, kurumlarımız ve tüm paydaşlarımızla birlikte yönetişimi esas alarak ‘Kırmızı Kitap’ olarak adlandırdığımız ilimizin değişmemesi ve her şart ve dönemde sahip çıkılması gereken hedeflerini belirleyerek bunları birbir hayata geçiriyoruz.

Oda olarak kurduğumuz üç ayrı kooperatif    ve iki ayrı birlikte tarım ve hayvancılık başta olmak üzere hem savunma sanayi hem de imalat sanayinde tüm değerlerimizi ve kaynaklarımızı üyelerimizle birlikte ekonomiye ve ilimizin kalkınma ve gelişme sürecine kanalize edeceğiz. İkinci Organize Sanayi Bölgemiz hızla ilerliyor. Tarıma Dayalı Besi İhtisas OSB’nin altyapısı hızla devam ediyor. Çok ortaklı şirketimiz tarafından enerji ve entegre gübre tesisi devam ediyor. Sera OSB için yoğun bir gayret içerisindeyiz. İlimizin birbirinden değerli yöresel ürünleri için Coğrafi İşaretlerle ilgili çalışmalar sürüyor. Odamız tarafından şeffaf bir şekilde web sitemizde ilan edilen ve ‘İyi Uygulama Örneği’ olarak paylaşılan raporumuzda her bir çalışmamız başlıklar altında paylaşıma açıktır.

Kısa bir süre önce Akreditasyon incelemesi kapsamında bağımsız denetleme kurumu olan Türk Loydu tarafından yapılan inceleme ve tetkikte Odamızın gelişim süreci bugün bir çok Odada örnek olarak anlatılmakta ve Odalara model olarak gösterilmektedir. Ben bu gayret ve başarılarından dolayı tüm yönetim organlarımızı ve profesyonellerimizi kutluyorum.

Antalya’da sizlerin bu dayanışması ve Elazığ için gösterdiğiniz gayret ve hassasiyet için de ayrıca teşekkür ediyorum. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak hem ilimizdeki hem de il dışındaki tüm STK’larımızla birlikte yürümeye ve ilimiz için değer katmaya devam edeceğiz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Antalya Elazığlılar Derneği Başkanı Ali Gülnaroğlu, Başkan Arslan’a bir teşekkür plaketi takdim ederken, Başkan Arslan’da Gülnaroğlu’nu Elazığ TSO adına hediye takdim etti.

Antalya Elazığlılar Derneğindeki toplantı, dernek üyeleriyle uzun bir sohbet ile devam etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
aşı olmayan giremez
aşı olmayan giremez - 1 yıl Önce

corona bitmiştir ne mesafe ne maske var üstelik dar bir mekanda sıkışmışlar gadanolam he..

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109