Başkan Arslan: Kırgızistan İş Formundan Büyük Kazanımlarla Dönüyoruz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Kırgız Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu Başkanı Ulukbek Maripov’un himayelerinde TOBB tarafından Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te gerçekleştirilen Türk Dünyası İş Formu iki gün süren yoğun etkinliklerle sona erdi.

Başkan Arslan: Kırgızistan İş Formundan Büyük Kazanımlarla Dönüyoruz

TOBB’nin davetlisi olarak Türk Dünyası İş Formuna katılan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, “Son 5 yıldır gerçekleşmeyen Uluslararası Hazar Şiir Akşamları”nın Türk dili konuşan 6 Türk devletinin de katılımı ile çok büyük bir organizasyon olacak şekilde düzenlenmesi kararını Formda aldık. Elazığ adına büyük kazanımlarla dönüyoruz” müjdesini paylaştı.

CUMHURBAŞKANLIĞI DÜZEYİNDE YUVARLAK MASA TOPLANTISI

Formun ilk gününde her iki ülkenin cumhurbaşkanlığı seviyesinde temsil edildiği yuvarlak masa toplantısına katılım sağlayan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, her iki ülke Cumhurbaşkanlığı makamına Elazığ TSO’nun Uluslararası Hazar Şiir Akşamlarının Türk dili konuşan 6 devletin katılımı ve iş dünyası buluşmalarının yapılacağı kapsamlı bir organizasyon teklifinde bulundu. Başkan Arslan’ın bu teklifi kabul görülerek Elazığ adına çok önemli bir kazanım sağlandı.

ARSLAN: KAPSAMLI VE ETKİLİ BİR ORGANİZASYON GERÇEKLEŞTİRMEK İSTİYORUZ

Başkan Arslan, Elazığ’a elleri dolu olarak döndüklerini belirterek, “İlimizde çok kıymetli kültür insanlarının gayretleri ile başlatılan ve devletimizin destekleriyle 24 yıl yapılarak ilimizin Türk Dünyasının âdete kültür şehri konumuna gelmesine vesile olan Uluslararası Hazar Şiir Akşamlarının Türk dili konuşan 6 devletin katılımı ve tüm gönül coğrafyasını kapsayacak şekilde yeniden başlatılması teklifimiz olumlu karşılanmıştır. Bu organizasyon ortak kültür değerlerinin buluşarak büyük bir coğrafyada heyecan uyandırmasının yanında ekonomik işbirliklerinin ve ticari münasebetlerin gelişmesi noktasında da çok değerlidir. Bizleri heyecanlandıran bu gelişme sonrasında ilimizde Uluslararası Hazar Şiir Akşamlarının fikir babası olarak çok büyük emekler vermiş ve ülkemizin çok önemli yayıncılık kuruluşlarından biri olan Odamız Üyesi Manas Yayıncılık Şirketimizin değerli birikimlerinden istifade ederek kapsamlı ve etkili bir organizasyon gerçekleştirmek istiyoruz. Ben bu büyük kültür, tarih, edebiyat ve sanat organizasyonunun ekonomik işbirliği seviyesinde de büyüyerek ilerleyeceğine yürekten inanmaktayım. Bu düşüncelerle Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay ile Kırgız Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu Başkanı Ulukbek Maripov’a desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, sürecin ilimize ve tüm Türk Dünyasına hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Behzat
Behzat - 2 hafta Önce

Başkandan çok ümitliydim. Kapasitesi vizyonu yerinde ancak sahaya yansımıyor. Elazığ sorunları için ciddi katkıları olabilirdi ancak yetersiz. Hazar şiir akşamları konusundan girişimlerinden dolayı da kendisini tebrik ederim.

Yekkk
Yekkk - 2 hafta Önce

Hep aynı cacıkkkk rüzgar yapma beeeee. Hıcbır faydanız yokkkkk

Kim olsun ya yekkkk
Kim olsun ya yekkkk @Yekkk - 2 hafta Önce

Çakgallarmıııı

SIRADAKİ HABER

banner103