Başkan Ataş İddialara Cevap Verdi

Palu ilçesine bağlı Beyhan Beldesinde yol yapım çalışmaları esnasında mezarların tahrip edildiği iddialarına Belediye Başkanı Hüseyin Ataş cevap verdi. Başkan Ataş, çalışmaların titizlikle devam ettiğini söyleyerek “Çalışmalar sırasında küçük aksaklıklar yaşanabilir” dedi.

Başkan Ataş İddialara Cevap Verdi

Beyhan Belediye Başkanı Hüseyin Ataş, yaptığı açıklamada, sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde Beyhan Beldesinde Karşıyaka Mezarlığı önünde yol çalışması esnasında istinat duvarı yapılmak istenirken mezarlıkların tahrip edildiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Ataş, yaptığı açıklamada, Beyhan Belediyesi olarak vatandaşların rahatı ve konforu için birtakım düzenleme çalışmaları yaptıklarını, bu kapsamda yol çalışması, istinat duvarı ve mezarlık düzenleme çalışmalarının sürdürüldüğünü kaydetti.

"ÇALIŞMALARIMIZI TİTİZLİKLE SÜRDÜRÜYORUZ"

Çalışmalar sırasında mezarlara herhangi bir zarar gelmemesi için gerekli hassasiyetin gösterildiğini belirten Ataş, "Bizler bütün vatandaşlarımıza ve hayatını kaybeden insanlarımız için saygımızdan taviz vermeyiz. Mezarlarımız da bizim için çok büyük değer taşımaktadır. Geçmişimize, ölülerimize büyük saygımız vardır. Beldemizde son günlerde önemli hizmetler yapmaktayız. Bu çerçevede yol çalışmalarımız, istinat duvarı gibi birtakım hizmet yapımı sürdürülmektedir. Bu çalışmalar kapsamında mezarlık düzenlemesi de yapmaktayız. Çalışmalar sırasında küçük aksaklıklar yaşanabilir. Ancak bunlar telafi edilebilir. Haber sitelerinde ve sosyal medyada bahsedildiği gibi bütün mezarların tahrip edildiği iddiası gerçek dışıdır. Bu iddiayı kabul etmiyoruz. Hizmetlerimizin bu tür söylentilerle karalanmasına kimsenin hakkı yoktur. Bizim tek gayemiz beldemize ve insanlarımıza in güzel hizmeti sunmaktır. Çalışmalar tamamlandıktan sonra ortaya çıkacak güzel eseri hep birlikte takdir edeceğiz" ifadesini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137