Başkan Ateş: Taşıma ve Kira Ücretleri Denetlenmeli

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Ömer Ateş, depremlerin ardından taşıma ve kira ücretlerinin denetlenmesi gerektiğini söyledi.

Başkan Ateş: Taşıma ve Kira Ücretleri Denetlenmeli

Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve halen devam eden depremlerdin ardından evleri ağır hasarlı olan vatandaşlar evlerini taşımaya devam ediyor.

Kiraladıkları ya da güvenli binalara taşıma esnasında taşıma şirketlerinin vatandaşlardan talep ettikleri fahiş fiyatların denetlenmediğini dile getiren Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Ömer Ateş,  sorunun çözümü için yetkilileri göreve davet etti.

ATEŞ: TAŞIMA VE KİRA ÜCRETLERİ DENETLENMELİ

Yaşanan depremlerin ardından vatandaşların evlerini taşımaları esnasında taşıma şirketlerinin talep ettiği fahiş ücretlerin depremde evi ağır hasar görmüş vatandaşlara ayrı bir yük getirdiğini dile getiren Başkan Ateş, “Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerle ciddi bir şekilde etkilenen ilimizde çok sayıda bina ağır hasarlı olması dolayısıyla boşaltılmaya başlandı. Vatandaşlarımız acil olarak eşyalarını nakletmek için başvurdukları taşıma şirketleri normalin çok üzerinde ücret talep etmektedirler. İçişleri Bakanlığı, afetzedelerin taşınma sürecinde fahiş fiyat uygulanmasının önüne geçmek için oda temsilcileri ve sektör paydaşlarıyla yapılan görüşmeler sonucu, nakliye firmalarının fiyat tarifelerini belirlemesine ve evden eve eşya taşıma bedelinin 4 artı 1'e kadar daireler için şehir içi 25 kilometre dahil işçilik bedeliyle birlikte azami 6 bin lira, il sınırları dahilinde ilçeler arasında işçilik bedeli dahil azami 9 bin lira olması gerektiğini açıklamasına rağmen vatandaşlardan uçuk rakamlar talep edilmektedir. Yetkililerin İç İşleri Bakanlığı tarafından yayınlanan tarifenin uygulanmasını denetlemesi ve bunun üzerinde ücret talep eden firmalara yaptırım uygulanmasını ve mağduriyetlerin giderilmesini bekliyoruz. Bu konuda ev sahiplerinin daha duyarlı davranıp vicdani hareket etmeleri gerek” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER